DVA PUTA NEDELJNO: “Er Srbija” od danas ponovo leti za Trst

Letom JU464 danas u 18:05 časova, “Er Srbija” uvodi novu direktnu liniju između Beograda i Trsta.

“Er Srbija” uvodi novu liniju Beograd-Trst

Planirano je da se letovi do četvrte destinacije srpske nacionalne avio-kompanije u Italiji, pored Rima, Milana i Venecije, obavljaju dva puta nedeljno, saopšteno je iz “Er Srbije”.

Inauguracioni let će biti dočekan tradicionalnim pozdravom “vodenim topovima” na međunarodnom aerodromu Ronki dei Leđonari, koji se nalazi u blizini Trsta i pokriva područje od oko pet miliona ljudi, uključujući i susednu Sloveniju, Austriju i Hrvatsku.

Svečanoj ceremoniji koja će tim povodom biti upriličena prisustvovaće predstavnici “Er Srbije” i aerodroma.

“Raduje nas što nastavljamo širenje naše mreže jačanjem prisustva u Italiji i uvereni smo da ćemo novim letovima doprineti još boljoj povezanosti i unapređenju komercijalne i turističke aktivnosti između naše dve zemlje”, rekao je Bojan Aranđelović, viši mendžer za planiranje i optimizaciju reda letenja u “Er Srbiji”.

On je istakao da mu je posebno drago što se, nakon 11 godina pauze, Beograd povezuje sa Trstom, gradom sa brojnom srpskom dijasporom.

Nekadašnja luka Habzburškog carstva, gotovo u potpunosti okružena Slovenijom, izolovana je od ostatka italijanskog poluostrva i krasi je raskošna arhitektura po uzoru na austrijske gradove.

Dodavanjem Trsta, “Er Srbija” će, uz područje severoistočne Italije, unaprediti povezanost obližnjih slovenačkih gradova sa Beogradom i brojnim drugim gradovima u svojoj mreži.

“Drago nam je što smo proširili našu mrežu zahvaljujucji novom letu Er Srbije, koji će doprineti unapređenju ekonomskih odnosa našeg regiona sa Srbijom i služiti brojnoj srpskoj zajednici koja živi na našem području”, rekao je generalni direktor Aerodroma Trst Marko Konsalvo, piše u saopštenju.

Red letenja na ovoj liniji osmišljen je tako da pruža pogodne konekcije sa brojnim gradovima do kojih saobraća Er Srbija, preko Beograda, kao što su Atina, Dubrovnik, Istanbul, Larnaka, Njujork, Podgorica, Skoplje, Solun, Tirana i Tivat.

Posle Trsta, “Er Srbija” će u narednim danima uspostaviti i avio-saobraćaj do još dve destinacije u Italiji – Bolonje i Barija.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker