TUŽILAŠTVO TRAŽI PRITVOR: Saslušan bahati vozač “BMW” iz Kisiljeva koji je ubio mladića iz Velikog Gradišta

Mladić L. R. (18) iz Velikog Gradišta poginuo je u noći između subote i nedelje u stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod sela Kumane, kada je na njega, dok je vozio skuter, svojim BMW naleteo M. S. (20) iz sela Kisiljevo.

Osumnjičeni M.S./Foto: Instagram

M.S. koji je posle nesreće uhapšen, ispitan je u ponedeljak u Višem javnom tužilaštvu u kome je izneo odbranu. Tužilaštvo je tražilo da mu se odredi pritvor do 30 dana zbog uticaja na svedoke i uznemirenja javnosti. U daljem postupku biće ispitani otac i drug osumnjičenog.

Ova nesreća se dogodila u noći između subote i nedelje oko dva sata iza ponoći na izlazu iz sela Kumane ka Velikom Gradištu. L. R. se skuterom vraćao ka svojoj kući u Velikom Gradištu, kada je iz suprotnog smera na njega naleteo M. S. On je prednjim levim delom auta udario nesrećnog mladića i odbacio ga, jer je prešao u suprotnu kolovoznu traku. Inače, u trenutku nesreće M.S. je bio sam u kolima.

Kako se saznaje iz istrage, M. S. je izgubio kontrolu nad vozilom i prešao u drugu traku jer je bio pod dejstvom alkohola. Kako je utvrđeno alkotestiranjem, on je imao 1,02 promila alkohola u krvi i vozio je s probnom dozvolom.

Nesrećni mladić je, kako saznajemo, imao kacigu na glavi, ali udarac BMW je bio toliko silovit da je L. R. odleteo sa skutera i pao. Koliko je snažan udar bio, govori i podatak da je na automobilu gotovo otpao prednji točak.

Očevici koji su naišli odmah su pozvali pomoć. Lekari koji su stigli na mesto nesreće su, nažalost, mogli samo da konstatuju smrt mladića. On je praktično od udarca na mestu ostao mrtav, a odmah nakon toga vozač M. S. je uhapšen i tereti se za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja.

Kako saznajemo, M. S. iz sela Kisiljevo se sa Srebrnog jezera vraćao iz provoda kući. od Srebrnog jezera do sela Kisiljevo postoje dva puta i za sada nepoznato je zbog čega je on odabrao da se preko Kumana vraća kući kada je s jezera, bližim putem, mogao direktno da ode u svoje selo. Inače, on je veče pre nesreće proveo u jednom poznatom lokalu na srebrnom jezeru.

Žrtva L.R./Foto: Instangram

M.S. je tokom cele večeri kačio fotografije i video-snimke iz provoda, snimao muzičare kako pevaju, ali i sto, na kome su se nalazile kible s najskupljim pićima. S obzirom na to da je imao 1,02 promila alkohola u krvi, verovatno je mnogo te večeri i popio.

Inače, put između Kumana i Velikog Gradišta je relativno nov i u dobrom stanju. Interesantno je da je on dobro obeležen i da su bele linije koje odvajaju kolovozne trake veoma jasne. Međutim, baš zbog toga, neretko se dešava da vozači tu drastično prekorače brzinu i izazovu udes.

Komšije iz ulice nesrećnog mladića imaju samo reči hvale za momka.

– Veoma dobro dete. Znamo ga tu iz ulice. Koliko znam, on je išao u srednju školu u Požarevcu. Odrastao je bez majke, ona je davno preminula. Mnogo nam je žao, svi smo ga voleli kao da je naš – rekao je jedan od komšija.

HVALI SE KOLIMA I PIŠTOLJIMA

M. S. iz sela Kisiljevo je, kako pričaju meštani ovog sela, poznat po bahatom ponašanju na društvenim mrežama.

– On na svoj Instagram profil kači fotografije skupih automobila, kao i auta kojim je izazvao saobraćajnu nesreću. Pored toga, iako jedva punoletan, hvali se i kako puca iz pištolja i vozi kvad po nepristupačnom terenu – kažu meštani.

ŽIVOT GA NIJE MAZIO

Mladić L. R., koji je stradao u udesu, prema rečima meštana Velikog Gradišta, bio je dobar dečko.

– On ima brata blizanca i dvojicu starije braće. Nažalost, njihov život obeležila je tragedija, kao beba je ostao bez majke, koja je preminula oko njegovog prvog rođendana. Od tada je živeo sa ocem, bakom i braćom. Bio je dobar dečko, nije pio niti pravio probleme. Išao je u jednu požarevačku školu, dok je njegov brat pohađao školu u Velikom Gradištu. Život ga nije mazio, a eto kako je stradao – pričaju meštani.

– Odmalena je pokazivao ljubav ka motorima, a nedavno je i polagao vozački ispit kako bi mogao da vozi skuter – navode meštani Velikog Gradišta.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker