OVO VIŠE STVARNO NEMA SMISLA: Hitno zasedanje zbog ponovnog zagađenja reke Pek! (VIDEO)

Članovi Opštinskog veća u Kučevu održali su danas hitnu vanrednu sednicu na kojoj su razmatrali problem čestih promena boje vode u reci Pek, zbog ispuštanja otrovnog mulja iz rudnika u Majdanpeku koji je u vlasništvu kineske kompanije Zi Đin.

Foto: Facebook

U sredu, 3. marta, ponovo su se pojavile fotografijei snimci građana na društvenim mrežama koje potvrđuju promenu boje vode reke Pek, što nije prvi put.

Uprkos tome što lokalna samouprava u Kučevu nema ingerencije nad rešavanjem ovih problema, danas je u Opštinskom veću iskazana spremnost da se preduzmu sve zakonske mere koje bi mogle da dovedu do rešenja.

Između ostalog odlučeno je da se uradi analiza vode iz reke u dve referentne laboratorije.

Takođe je iniciran i hitan sastanak sa predsednicima opština kroz koje protiče reka Pek (Majdanpek, Veliko Gradište i Golubac) koji će biti održan u Kučevu.

Na ovom sastanku razgovaraće o pripremanju zajedničkog plana da se izvrši pritisak na državne organe kako bi se problem zagađenja reke Pek rešio, prvenstveno prema Ministarstvu za zaštitu životne sredine.

2 Comments

  1. Napredno do bola, samo što je kučevačka radikalsko-vlaško-napredna bagra bez hrabrosti da se suprostavi porodici vodje im koji iz senke upravlja rudnikom i kraducka po potrebi, tako da priča o peku je samo šarada za naivne i praznoglave glasače njine, jadne.

  2. Majданпечка река Пек због постала еколошка катастрофа, ни рибе више нема! Овде се окривљују само Кинези, а наша кривица се заобилази. Наиме Србија је власник 33% некадашњег РТБ Бор и за толико смо ми одговорни и заслужни у загађењу не само Пека, већ и Бора и Мајданпека. Овде се не поминје гробар РТБ Бор Сосан, који има менторе у властима. Он је уништио сву индустрију осим производње бакра и злата и свео ту индустрију на 1938. године. Са 25.000 запослених је свео на 5.000 и у сагласности и учешћу владе РТБ Бор је поклоњен Кинезима за неких триста милиона евра, а улоћењно је више милијарди евра непосредно пре “продаје”, тј поклањања.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker