NE POŠTUJU KARANTIN: Svi članovi nove petrovačke opozicije na sastanku sa Miškovićem, a on pozitivan na koronu!

Nakon sastanka koji je u sredu imala novoformirana petrovačka opozicija “I mi se pitamo”, Dejan Mišković, jedan od njihovih članova koji je bio prisutan na sastanku, u petak 1. januara objavio je na svom fejsbuk profilu da je pozitivan na koronu.

Logo/Foto: Screenshot Facebook

S obzirom da su svi prisutni na tom sastanku bili u bliskom kontaktu sa osobom koja je zaražena, trebali su odmah da se samoizoluju. No ipak, postoje pojedinci koje nije briga za njihove sugrađane, mere ne poštuju, a mogu da nanesu nesagledivu šetu po javno zdravlje – jer umesto da se samoizoluju, oni se šetaju ulicama Petrovca na Mlavi, parkovima, prodavnicama…

Redakciji “TPKNEWSA” javila se danas zabrinuta čitateljka iz Petrovca na Mlavi, koja, a, i prema tvrdnjama pojedinih Petrovčana, svi članovi novoformirane opozicije “I mi se pitamo” koji su u sredu na sastanku, skoro dva sata sedeli sa zaraženim Miškovićem, krše propisane mere samoizolacije. Oni redovno napuštaju svoj dom, odlaze u kupovinu, šetaju se po gradu i tako dolaze u kontakt sa velikim brojem ljudi čije zdravlje mogu ozbiljno da ugroze.

– Svi su oni u onoj maloj prostoriji skoro dva sata sedeli zajedno sa Miškovićem, i umesto da poštuju propisane mere, oni izlaze iz kuće. Redovno se šetaju gradom, odlaze u prodavnice i sede po lokalima u Petrovcu. Kada su ih videli da izlaze mnogi naši sugrađani su se jako uznemirili, pitali su ih “kako možete tako da se ponašate”. Veoma smo zabrinuti, jer ako je i neko od njih zaražen, zdravlje velikog broja ljudi je ozbiljno ugtroženo – kaže S.M. za “TPKNEWS”.

Udjoh “pozitivan” u Novu godinu! 😁 Uhvatio me je preksinoć neki kašalj, ja popio sirup “Levopront” i kašalj prestao….

Posted by Dejan Mišković on Петак, 01. јануар 2021.

Navodi da se, zajedno sa još par građana Petrovca, obraćala nadležnim organima, ali da je reakcija izostala, samo su “prebacivali loptu” sa jedne institucije na drugu, navodeći da “nisu nadležni”.

– Obraćali smo se policiji, Komunalnoj inspekciji, Ministarstvu zdravlja. Uopšte ne znam ko je nadležan da kontroliše ljude koji su u samoizolaciji – dodaje ona.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker