VOZAČI, PAŽLJIVO VOZITE: Danas pojačana kontrola saobraćaja u Braničevskom okrugu!

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije najavilo je danas da će, u okviru projekta “Evropski dan bez poginulih u saobraćajnim nezgodama”, koji po drugi put organizuje Evropska mreža saobraćajnih policija (TISPOL), sutra sprovesti akciju pojačane kontrole saobraćaja na teritoriji čitave zemlje.

Poseban akcenat biće stavljen na kontrolu brzine, proveru alkoholisanosti vozača, kao i kontrolu korišćenja sigurnosnog pojasa, navodi se u saopštenju.

Projekat EDWARD ( Evropski dan bez smrti na putu) podržava Evropska komisija i njime se apeluje na sve građane da razmisle o rizicima sa kojima se suočavaju u saobraćaju, o rizicima koje mogu prouzrokovati drugim učesnicima u saobraćaju i na koji način mogu da smanje navedene rizike.

Projekat EDWARD se sprovodi sa ciljem da 21. septembar bude prvi dan na evropskim putevima bez poginule osobe u saobraćajnim nezgodama ili da broj poginulih i teško povređenih osoba bude što manji.

U 2016. godini, na dan realizacije Projekta, u saobraćajnim nezgodama u Srbiji nije poginula nijedna osoba, navodi se u saopštenju MUP.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker