PUTARI PORUČILI: Spremni smo za sneg, ove godine neće nas iznenaditi!?

Izvršni direktor Sektora za održavanje državnih puteva prvog i drugog reda Zoran Stojisavljević, rekao je da je zimska služba organizovana i spremna.

Zvanično je održavanje puteva u zimskim uslovima počelo 1. novembra i trajaće do 31. marta naredne godine, rekao je Stojisavljević i dodao da je osnovna poruka vozačima da prilagode brzinu uslovima na terenu i da na put krenu sa tehnički ispravnim vozilom.

Prema njegovim rečima, sve ekipe su po stepenu angažovanja na svom poslu, blagovremeno intervenišu i za sada nema problema. Kako kaže, stepen angažovanja se određuje shodno vremenskim prilikama, što su vremenski uslovi bolji, odnosno blaža zima – to je stepen angažovanja tih sredstava zimske službe manji.

“Imamo četiri stepena angažovanja, nulti stepen, 25, 50, 75 i 100 odsto angažovanje”, istakao je on.

Istakao je da ima dovoljno soli i rizle.

“Sneg je počeo juče, odnosno preksinoć, sve zalihe materijala su deponovane na putnim bazama, tako da nema problema što se tiče materijala”, pojašnjava Stojisavljevic.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker