POTPUNI ŠOK U NEMAČKOJ: Skoro 9.000 ljudi vakcinisano fiziološkim rastvorom

Vlasti na severu Nemačke apelovale su na više hiljada građana da prime još jednu vakcinu protiv kovida-19, nakon što je policijska istraga otkrila da im je medicinska sestra Crvenog krsta možda ubrizgala fiziološki rastvor.

Foto: Ilustracija/Getty images

Medicinska sestra se sumnjiči da je u rano proleće u centru za vakcinaciju u Friziji, ruralnoj oblasti na obali Severnog mora, ljudima ubrizgala fiziološki rastvor umesto pravih doza, prenosi britanski list „Gardijan”.

„Potpuno sam šokiran ovom epizodom”, napisao je Sven Ambrosi, lokalni odbornik na Fejsbuku, dok su lokalne vlasti juče uputile poziv za oko 8.600 stanovnika koji su možda bili deo ove prevare, prenosi Tanjug.

Iako je fiziološki rastvor bezopasan, većina ljudi koji su se vakcinisali u Nemačkoj u martu i aprilu, kada se ovo dogodilo, stariji su i u velikom su riziku od zaraze kovidom.

Motiv medicinske sestre, koja nije imenovana, ostaje nejasan, ali ona je ranije objavljivala skeptične stavove o vakcinama na društvenim mrežama, naveli su policijski istražitelji.

Još uvek, međutim, nije jasno da li je osumnjičena uhapšena ili optužena u ovom predmetu.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker