PLATE U BRANIČEVSKOM OKRUGU ISPOD REPUBLIČKOG PROSEKA: Neko radi za minimalac, a neko ima platu i preko 1.000 evra!

Prosečna bruto plata obračunata za decembar 2022. godine u Srbiji iznosila je 115.315 dinara, dok je prosečna plata bez poreza i doprinosa iznosila 84.227 dinara, objavio je Republički zavod za statistiku, dok u Braničevskom okrugu je znatno niža.

Iako je decembarska prosečna plata u odnosu na prosečnu platu iz decembra 2021. u Srbiji veća za 12,9 odsto, ona je, prema podacima RZS, realno manja za 1,9 procenata, što znači da je za isti novac ovog decembra moglo za toliko da se kupi manje robe i usluga nego godinu pre.

Što se tiče Braničevskog okruga, prosečna plata zaposlenih u decembru prošle godine iznosila je 68.852, što je za nešto više od 15.000 dinara manje u odnosu na prosečnu republičku platu.

Najveću platu u Braničevskom okrugu imali su zaposleni na teritoriji grada Požarevca – 74.323 dinara. Ako se posmatraju odvojeno Požarevac i Kostolac, veću platu imali su zaposleni u Kostolcu – 79.632, dok je u Požarevcu prosečna plata bila 73.480 dinara.

Prošle godine je prosečna plata u Kostolcu uglavnom bila za nijansu viša od republičkog proseka, što ovoga puta nije slučaj.

Što se ostalih opština Braničevskog okruga tiče, najveću platu imali su zaposleni u Kučevu – 64.823, zatim u Žagubici – 62.228, Malom Crniću – 60.637 i Velikom Gradištu – 60.565 dinara.

U ostalim opštinama zaposleni su zaradili prosečne plate ispod 60.000 dinara u decembru – u Petrovcu na Mlavi je prosek bio 59.927, u Žabarima 58.622, a najmanja prosečna zarada zabeležena je u Golupcu – 56.886 dinara.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker