ŽAGUBICA: Proizvodnja pogača za prihranu pčela (VIDEO)

U Pčelarskom centru u opštini Žagubica, pored izrade satnih osnova, mlevenja šećera po pristupačnim cenama i ostalih pratećih sredstava potrebnih za ishranu pčela, proizvode se i pogače za prihranu.

Linija za proizvodnju radi ustaljeno kako bi pčelari u svakom trenutku imali mogućnost da po najpovoljnijim cenama kupe proizvod i istovremeno prihrane pčelinjake, naglasio je Zoran Kerić, menadžer Pčelarskog centra i precizirao da pogoni imaju veterinarski broj i sve standarde neophodne kako bi proizvod izašao na tržiste.

Realizacijom projekta “Moj pčelinjak moja kancelarija“ kako je rekao Kerić, pčelarima opštine Žagubica pružene su mnoge povoljnosti kako bi se poboljšao razvoj pčelarstva koje u poslednjih nekoliko godina među građanima postaje sve aktuelnije.

Stoga će i lokalna samouprava i dalje podržavati sve aktivnosti pčelara na teritoriji opštine i prihvatati sve dobre predloge i ideje u cilju razvoja ove privredne grane.

TPKNEWS/SO Žagubica

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker