Poznate ličnosti dobile svoje ulice

Prema predlogu Gradskog veća i odluci Skupštine grada Požarevca, mnoge ulice u Požarevcu, Kostolcu i okolnim selima koje nisu imale imena, sad su ih dobile.

Skupština grada Požarevca

Među novim imenima veliki je broj onih koji se odnose na naše poznate glumce: Batu Živojinovića, Zorana Radmilovića, Danila Batu Stojkovića, Miću Aleksića, Radmilu Savićević, Dragana Nikolića, Živku Matić, Miru Stupicu… „Nove nazive ulica usvojila je Skpština grada, na osnovu predloga Komisije za davanje predloga za nazive ulicaa i trgova, uz prethodniu saglasnost Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave“, rekao je Dalibor Miljković, član Gradskog veća zadužen za resor komunalne infrastrukture i saobraćaja.

Nove nazive dobile su i sledeće do sada bezimene ulice: Gornjačka, Lugovi, Ramska, Kličevačka, Sojina, Pečka, Balkanskih ratova, Vinčanska, Kneževska, Ostroška, Saborna, Trojička, Zlatiborska, Trška, Požarevačkog mira, Toponička, Starčevačka, Salakovačka, Crnićka, Podgradska. Među onima koje nose imena ličnosti su ulice: Mileve Marić, Bose Nikolić, Georgija Orlova, Milana Pindića, Velje Radojčića, Bjankijeva, Đorđa Naumovića, Klankova, Sretena Adžića, Petra Pavlovića. Ulicu su dobili i Desanka Maksimović, Duško Trifunović, kapetan Todić, Rastko Nemanjić, general Ljubiša Veličković.

Dalibor Miljković član Gradskog veća Požarevca

U selima na području Grada Požarevca, svoje ulice dobili su Miloš Obilić, Marko Kraljević, Vuk Karadžić, Karađorđe, Mihajlo Pupin, knez Lazar, Kosovka devojka, kraljevi Milan, Aleksandar i Milutin, Arsenije Čarnojević, Nušić, Laza Kostić, Milutin Milanković, car Dušan, knez Mihailo, Kosančić Ivan, Toplica Milan, Stefan Prvovenčani, vojvoda Putnik, Junaci kumanovske bitke, carica Milica.

M.Veljković

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker