KOVID PROPUSNICE SPREMNE: Nevakcinisani, šta čekate, što ne zasučete rukav?

Oko 45 odsto populacije u Srbiji odlučilo se za masovno oboljevanje, a ne za vakcinaciju protiv kovida, izjavio je danas državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek i nevakcinisanima postavio pitanje zašto se ne imunizuju.

Foto: Tanjug

„Šta čekaju nevakcinisani, zašto ne zasuču rukav? Moramo imati između 70 i 80 odsto vakcinisanih za kolektivni imunitet”, rekao je Đerlek za televiziju K1.

Podsetio je da je u ovom trenutku prvu dozu vakcine protiv kovida-19 primilo 53 odsto punoletnih građana, dok je revakcinisan 51 odsto njih.

Đerlek je naglasio da to nije dovoljno za postizanje kolektivnog imuniteta.

„Svi smo se nadali da ćemo postići bolji rezultat, međutim velika grupa ljudi, oko 45 odsto odlučila se za neki drugi vid postizanja kolektivnog imuniteta, a to je masovno razboljevanje”, rekao je Đerlek, a prenosi Tanjug.

On ukazuje da je sve na nama, jer, ističe, sami produžavamo opstanak virusa koji mutira.

„Treba da nastavimo da se borimo da povećavamo broj ljudi koji će da prime vakcinu. Postoji model i mi ćemo da razgovaramo, jer jedan čovek sada može da zarazi sedmoro, osmoro, čak devetoro ljudi”, dodao je Đerlek.

Na pitanje kada će kovid propusnice biti u upotrebi, Đerlek kaže da su one spremne i da se čeka finalna odluka.

„Kovid propusnice pre svega služe da se zaustavi širenje infekcije i one će imati višestruki značaj. Angažovali smo i pravnike koji će to usaglasiti, pošto se priča da li je ustavno, to jest da li se vrši diskriminacija”, naveo je Đerlek.

On je još jednom ukazao na važnost vakcinacije, upoređujući brojeve iz prošle i ove godine, kada je na isti broj novozaraženih, potvrđen manji broj umrlih od posledica kovida.

„Kada uporedimo decembar prošle godine i septembar ove – isti je broj novoobolelih, ali nema toliko umrlih. Prošle godine umrla su 54 pacijenata na isti broj novoobolelih, a ove godine 24”, rekao je Đerlek.

Takođe, dodao je da je sada 2,5 puta manji broj hospitalizovanih.

„To je značaj vakcinacije”, istakao je Đerlek.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Lažete,mnogo lažete. Mali je ovo prostor da navedem sve vaše laži. Ali znate vi i sami šta i koliko lažete. Vi ste sotonine sluge. Kovid propusnicama nećete ništa postići. Svo ovo ludilo će prestati onda kad Veliki brat kaže da je dosta. Polako i vakcinisani i nevakcinisani se osvešćuju. Sve se više poštenih lekara oglašava i govori sve suprotno od vas poslušnika. Zato ste uveli jednoumlje, da se ne čuje istina, da se ne saznaju vaše laži. Mnogi su vam poverovali ali što ovo duže traje ljudi se sve više osvešćuju. Mislite da zato što ste lekari da ste neprikosnoveni ali ne treba biti lekar pa videti i čuti gluposti koje govorite. I rekla bih da vaši nalogodavci postaju nervozni. Ne ide baš sve onako kako ste zamislili. Kovid propusnice u uvedene u nekim državama pa nisu postigle cilj. Možemo mi jesti i piti i družiti se i drugačije a ne samo u kafanama. Propašće kafedžije, propašće pozorišta i bioskopi, propašće ekonomija idioti ako vam Veliki brat ne daje finansijske inekcije ali i to dokle….šta ćete posle? Kao i sada krivićete nevakcinisane za propast ekonomije? Širite mržnju i razdor medju narodom,širite paniku a hapsili ste neistomišljenike za širenje panike i lažnih vesti. Nadam se da ćete jednom položiti račune.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker