Policija intervenisala zbog kupovine glasova u Požarevcu (VIDEO)

Izborni dan u Srbiji obeležile su brojne neregularnosti, što je potvrdio i CeSID. Bilo je paralelnih spiskova, pa hapšenja, u Zrenjaninu, duplih spiskova je bilo i u Žitorađi, dok je kupovina glasova zabeležena i u samom Požarevcu, zbog čega je intervenisala policija.

Policija kontroliše nakon prijave građana/Foto: TPKNEWS

Do kupovine glasova je došlo u Radnu Malu, tačnije u Ulici Bratstva i Jedinstva u MZ Gornja Mala, na prvom punktu u Udruženju Roma gde su ljudi nakon glasanja dobijali novac, i na drugom punktu u lokalu do nekadašnjeg frizerskog salona kod Bože u neposrednoj blizini biračkog mesta.

Građani koji su primetili da ljudi ulaze i izlaze iz prostorija Udruženju Roma i nekadašnjeg frizerskog salona kod Bože pre i posle glasanja pozvali su policiju i izbornu komisiju da reaguju i spreče novu pojavu kupovine glasova.

Po pozivu policija je odmah došla, kada su građani ispričali sve što su primetili oni su sačekali i legitimisali sve prisutne i rekli su da nema osnova za krivično gonjenje, te da samo može da se podnese privatna prijava na osnovu Člana 156 krivičnog zakona o davanju i primanju mita u vezi glasanja.

Foto: TPKNEWS

Da podsetimo, kupovina glasova, kao i slikanje glasačkih listića nisu bili strani ni na prethodnim izborima, pa su tako oni ucenjeni morali da slikaju glasački listić sa zaokruženim brojem, kao i ličnu kartu.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Sa ponosom sam glasala za Zdravka Ponoša i Mariniku Tepić i zato mi je mirna savest. S obzirom da je veliki broj mojih prijatelja glasao za Aleksandra Vučića i Srpsku naprednu stranku, ovim putem ih molim javno da više ne kukaju na kriminal, mali standard, loše puteve i enormno bogaćenje i bahaćenje funkcionera Srpske napredne stranke.. Sami ste izabrali vaš pravac i uživajte u njemu a ja odoh u neku normalnu državu jer neću više da traćim vreme sa vama. Većina vas ste se prodali za Vučićevih 20.000 i 100 evra za mlade, nadajući se da ćete tako nešto dobijati svakog meseca. “Prodali ste veru za večeru” i neka vam služi na čast” Želim vam da osetite sve blagodeti Vučićevog režima! Ništa bolje ne zaslužuje te!

  2. Draga Gago veliko BRAVO. Svi mi koji smo protiv ovog lopovskog režima napustićemo ovaj brod ludaka. Spram naroda i vlast.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker