VUČIĆEV KADAR: “Polupismena SNS banda” u Golupcu skuplja glasove za SRS?

Golubački naprednjaci prikupljaju glasove za listu SRS i po svaku cenu žele da ih proguraju na izbore, kaže Nikola Ćirković, jedan od članova grupe građana Nova snaga u Golupcu.

Predsednik opštine Golubac Nebojša Mijović i njegov potrčko Jovica Josić Kiki

– Nemanja Šarović iz SRS bio je pre neki dan u kabinetu opštine Golubac. Imali su razgovor sa lokalnim ljudima koji su bivši radikali, sadašnji naprednjaci i njima je palo na pamet da proguraju listu radikala, jer će u suprotnom biti samo lista SNS i SPS na jednoj strani i Grupa građana na drugoj – kaže Ćirković.

Znam ljude kod kojih su bili, penzioneri poznati radikali, dodaje on.

– Uzeli su im potpise na priču da je to za neke druge izbore, rekli su da im je potrebno 100.000 glasova za Šešelja da se kandiduje za predsednika. Nakon 10 minuta usledio je poziv da moraju da odu do opštine da overe potpise, jer aktivisti nisu vodili notara sa sobom. Potom su izvršili pritisak na njihove članove porodice i na kraju su ljudi morali da odu da potpišu.

Probili su rok za predaju lista, kaže sagovornik i dodaje da su sakupili 126 potpisa od potrebnih 200, kao i da su predali jednu trećinu kandidata za odbornike, umesto dve trećine.

Lista im je vraćena sa dodatnim rokom od 48 sati da se to sakupi. U međuvremenu dobio sam poruke, gde naprednjaci od ljudi traže 50 sigurnih glasova, da plaćaju 2.000 do 2.500 dinara za to – rekao je Ćirković.

Kupovina glasova u Golupcu

On kaže da njihovu listu pokušavaju na sve načine da obore.

– Slali su nam ljude koji su potpisivali za njih, da potpišu za nas kako bi bili duplirani potpisi i kako bi se oni sklonili. Vršili su pritisak i na članove komisije, na odbornike iz opštine na najbrutalniji način da odbiju našu listu, jer je to banda polupismena – zaključuje Ćirković.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker