USPELA AKCIJA: Mala Ana putuje u London

Humani građani za samo 25 dana sakupili su 17.000 evra za plaćanje lečenja u Londonu za tromesečnu Anu Kuzmanović iz Bradarca, koja je rođena slepa.

Tromesečna Ana sa majkom

Akciji su se odazvali brojni pojedinci, ugostitelji, kulturno-umetnička društva, kladionice, prodavnice, gimnazijalci i zahvaljujući njima Ana će moći da se podvrgne tretmanu u Londonu, koji traje tri do šest meseci.

Prvi neophodni pregledi već su obavljeni u „Moorfields eye hospital“, zahvaljujući novcu koji su donirale kolege Aninog oca. U ovoj bolnici sprovešće se tretman „hyfrogel expansion“, kako bi se sačuvale očne duplje, uradila protetika a, kasnije, eventualno, i operacija na desnom oku na kome je očuvan očni nerv.

Britanski lekari postavili su dijagnozu bolesti – bilateral microphthalmia i preporučili da se hitno krene sa tretmanom dok se kosti glave formiraju, kako bi se sačuvao izgled lica.

Anini roditelji pomoć su potražili u inostranstvu, jer se ovakav tretman ne obavlja u našoj zemlji.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close