OPUSTOŠILI BUDŽET KUČEVA ZA PREKO 100.000 EVRA: Mikić i Rajčić legalizovali lopovluk Guske i Jarca

Na poslednjem veću opštinske uprave u Kučevu, dr Ivan Rajčić i Nenad Mikić koji predsedavaju opštinskim većem su najzad legalizovali javašluk Vesne Guske i Milana Jarca koji su opustošili opštinski budžet za preko 100.000 evra o čemu je TPKNEWS već pisao.

Naime, uvidom u dokument koji je dostavila Komisija za nadzor realizacije programa lokalnog ekonomskog razvoja kojom predsedava Milan Rančić, šurak Miloša Petrovića Šomija i jedan od brojnih iz porodice Rančić koji je uhlebljen u opštinskom budžetu zaključeno je da je javašluk, bezobrazluk i lopovluk Guske i Jarca legalan i opravdan.

Kako je za TPKNEWS potvrdio insajder Mile Sova, u dokumentu na 58 strana koji je dostavljen članovima opštinskog veća opštine Kučevo stoji navedeno da je Komisija LER-a uputila 3 urgencije da Guska i Jarac dostave dokumentaciju za pravdanje utrošenog novca i da ovi ni posle treće urgencije nisu dostavili ništa.

Bezobrazluk Guske i Jarca ide toliko daleko da su uzeli preko 100.000 evra para od stanovnika opštine Kučevo, a da nisu dostavili ni jedan račun niti jedan dokument čak ni forme radi.

Ovakav izveštaj Komisije LER-a je usvojen iako je bilo pitanja zašto se dozvoljava da ovakav izveštaj uopšte dođe na veće i zašto se ne reaguje, postavljenih od strane članova veća SPS.

Ovakav javašluk koji podstiču Mikić i Rajčić teško da gde ima zabeležen.

U raznoraznim lopovlucima po opštinama u Srbiji bar se dostavi neka fiktivna dokumentacija da se opravda uzeto bar u dokumentima. Bahatost Guske i Jarca ide toliko daleko da su na ovaj način uzeli pare od građana i još im pljunuli u lice. To i ne čudi, jer su odavno poznata maltretiranja i fizička zlostavljanja radnika od strane Milana Jarca i neisplaćena dugovanja radnicima od strane Vesne Guske.

Narod ćuti, trpi i gleda i pitanje je da li će dozvoliti lopovskoj družini Perišića, Mikića i Rajčića da nastave dalje da pustoše opštinski budžet. Ono što bar malo uliva nade u ljudskost i bolje sutra je to što se članovi veća SPS nisu pojavili na sednici veća 2021. godine kada se glasalo da se Guski odobri novac i na taj način uputili jasnu poruku da SPS ovakav javašluk ne dozvoljava koliko može i nastavljaju da se bore za interese građana tražeći pisana obrazloženja za lopovluke u opštini.

Narod bira, narod odlučuje i valjda će najzad shvatiti na kojoj strani se nalaze ljudi koji rade za dobrobit svih stanovnika opštine Kučevo.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

26 Komentari

 1. Gospođo Dubajić, vi primate platu da bi ste naložili preispitivanje da li je svo ovo tačno? Nadamo se da nije tačno hvalisanje Aleksandara Perišića da drži pod kontrolom sve tužioce i sudije u regionu?

 2. Lepo su ih Guska i Jarac izradili, verovatno su dali i njima procenat i sad šefovi ne smeju ni da zucnu. Neznam o kojim se osobama radi inače bi im od moje sirotinje platio po jedan ručak, jer su ih majstorski zeznuli. Tako se to dešava kad su alavi na pare. E sad oni lično da sve pare vrate u budžet sa kamatom i da snose krivičnu odgovornost.

 3. A zato moja komsinica Sneža danima plače jer ne zna kako ćerka Vesna Guska da vrati 60.000 evra opstini kada je Aci karatisti dala 10.000.

 4. Vratili bi Jarac i Guska pare al tek kad Perišić vrati njima. Da bi se dovela situacija u red iz Kučeva treba uhapsiti opštinare barem za jedan autobus!

 5. Срам да буде Рајчића и Микића што су поклонили наше паре онима који имају а за породице са више деце немају ни динар. Због три хектара земље немам право на дечији додатак а нико од нас не ради у предузеће. Са чим да обрађујемо земљу кад немамо паре за нафту.

 6. Treba organizovati proteste ispred opštine Kučevo da se oteraju rasipnici narodnih para. Ovo je katastrofalno šta oni rade. Ljudi bez obraza

 7. Vesna guska je do sada svaku vlast izigrala za pare samo što ona uzima narodne pare a ne Rajičićeve i Mikićeve! Tragedija od rukovodstva! Nikad gora vlast u Kučevu!

 8. Људи, ништа не ваља у нашој општини, морамо нешто да предузмемо. Као што неко рече, протести или петиција за смену ових нељуди

 9. Doktor Ivana nije birao narod za predsednika vec mafija. Znaci da je on mafijaski predsednik a ne narodni. Zato on njima mora i da se oduzi jer nikad ne bi bio predsednik da ga mafija ne je na silu i protiv zakona postavila za predsednika

 10. Bezobrazluk je blaga reč za kriminal koji se dešava u opštini Kučevo. Nije mi jasno zašto državni organi ćute na sve ovo? Da li su policija, tužilaštvo i sudstvo pod nečijom kriminalnom komandom pa ni oni ne smeju da reaguju?

 11. Znam ovog Rajičića još dok je radio u ambulanti, dečko je funkcionalno nepismen a šta tek reći za bivšeg osuđenog lopova Mikića!

 12. Lepo, Milanu Jaracu i Vesni Guski pare da zaposle ljude a oni te pare podelili sa Acom Karatistom, Mikicem i Rajcicem. Najurili su radnike iz doma kulture da bi više ostalo za njih, sram ih bilo. Sa čim ljudi da hrane porodice.

 13. Vučko treba sve to da uhapsi. Popularnost u Kučevu bi se povećala za 100 posto i više ne bi morali da krademo izbore za SNS

  1. Nadam se jednog dana da ce svi ovi sto su ispod kamen izasli da odgovoraju za sve, po zakonu.
   Ne da se nadam, žarko želim to inače smo ugasili. Sve opljačkane pare se moraju vratiti, sve uvrede i pretnje sankcionisati

 14. Ova bagra na celu sa Perisicem je sve pokrala. Zaduzila opstinu, od radnika napravila robove i njihove sluge. Vekovi ce da prodju dok se Kucevo ne oporavi od ove pošasti. Ovi su vise stetu naneli Kucevu nego Hitler za vreme drugog svetskog rata.

 15. Nije ni čudo što se prikrivaju Jarac i Guska jer, odmah po dodeljivanju subvencija Rajčić i Mikić su se prenovili glanc novim skupocenim automobilima.

 16. Koji blam za Rajcica nisam verovala da moze biti takav. O Mikicu necu ni da pricam, on je zbog kradje para odlezao i u zatvoru.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker