BAHATOST ILI SAMOVOLJA? Čelni ljudi opštine Petrovac na Mlavi, obećavaju šarene laže!?

Meštani sela Kladurova i zaseoka Gršljana, čekaju već 15 godina da im se završi put u deonici od 4,5 km, kako bi se povezali na regionalni put Petrovac na Mlavi – Kučevo.

Duško Nedinić i Milanče Aćimović

Duško Nedinić, predsednik Opštine Petrovac na Mlavi ne tako davno je rekao „Dosta su Vlasi bili na vlasti, sad dolaze Srbi ništa neće da dobiju!“ Milanče Aćimović, predsednik Skupštine u vreme izbora za savet MZ, nije dozvolio proglašenje liste GG i tako je na tim nelegalnim izborima pobedio jedan jedini kandidat čovek sa 3 osvojena glasa (kažu da ni njegovi ukućani nisu glasali za njega), i to mu je 4 mandat izgleda doživotni, iako nema podršku meštana to ga ne sprečava da njegova firma dobija opštinska sredstva za održavanje istog tog puta!?

– Ovo su sve javno izgovorene reči čelnih ljudi opštine Petrovac na Mlavi i članova Srpske napredne stranke. Treba da im služi na čast da se tako javno ophode sa ljudima koji pune budžet, a oni primaju plate upravo od njih, i poverenje njihovih izneverenih glasača će teško dobiti na narednim izborima – kaže za TPKNEWS jedan meštanin sela Kladurovo.

Građani najavljuju peticiju za smenu predsednika MZ čoveka koji, kako kažu, ne radi u interesu sela. Žele promene. Neko ko će štititi njihove interese, a ne stranačke poslušnike koji nisu sazvali ni jedan sastanak saveta sa meštanima.

Borba meštana Kladurova i zaseoka Gršljana traje već toliko dugo da su ljudi odlučili da potraže pomoć od nadležnih institucija – Preduzeća za puteve Požarevac, Puteva Srbije i samog predsednika Aleksandra Vučića.

Na upućeno pitanje opštini Petrovac na Mlavi: “zašto im se započeti put ne dovrši, samo 300 metra je urađen i radovi su odjednom stali”, dobili su odgovor “nerešeni imovinski odnosi”, a svaki razgovor se završavao pretnjama?

Kako meštani kažu, taj put im je izuzetno važan i bitan, jer tim putem svaki dan prolazi školski autobus za prevoz dece, mada, priča se da će prevoznik ukinuti liniju zbog izuzetno lošeg puta. Takođe, ovaj put koristi desetak cisterni za otkup mleka kao i 40 domaćinstva koja poseduju u proseku po 3-4 vozila, ukupno 70 automobila, kamiona, traktora. I za to odvajaju ogromne takse za registraciju i porez, iako u 21 veku nemaju pristojan put.

NAJAVLJUJU SE I MOGUĆE BLOKADE MOSTA “GOSPODAR VELIKI” NA RECI MLAVI?

Obećanja su im data uglavnom pre izbora i to se na tome i završavalo, jer obećanja su besplatna, ljudi su s pravom ogorčeni i traže svoja prava da im se poboljšaju i olakšaju uslovi života, kako bi mogli nesmetano da obavljaju svoje poslove, a omladina, pre svega da ostane u selu.

(Tpknews.com/N.P.)

3 Komentari

  1. Oterajte naprednjake sa vlasi i odmah i procesuirajte. Milanče je prodana duša i to svako zna. Prodao se još kao demokrata a sad više ne zna ni kojoj partiji pripada. Nafatirao se para za sve ove godine

  2. Milanče nek ode na Zlatar o mom trošku ako nema dovoljno pa da vidi kako se sredjuje opština i sela u okolini. U kakvim brdima je asfalt, ulično svetlo voda telefon itd. Možda se bar malo zacrveni. U opštini je 20 godina a nije mrdno dalje od svog sela koga u stvari jedino i sredjuje.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker