ZABRINJAVAJUĆI PODACI: Broj zaraženih koronavirusom u svetu premašio milion

Broj potvrđenih slučaja koronavirusa u svetu premašio je milion, a smrtonosni virus dosad je odneo više od 53.000 života širom planete, pokazuju najnoviji podaci sa sajta worldometers.info.

Microscopic view of influenza virus cells

Broj registrovanih slučajeva dupliran je za svega sedam dana, dok je broj preminulih u istom periodu zabeležio još veći procentualni rast.

Najugroženije su Sjedinjene Američke Države u kojima je registrovano više od 245.000 slučajeva koronavirusa, a više od trećine obolelih u SAD evidentirano je u državi Njujork. Broj smrtnih slučajeva u Americi premašio je 6.000, a najcrnji dan bio je 31. mart sa 912 preminulih.

Više od 115.242 potvrđenih slučajeva imaju još Italija i Španija 112.065, dok je Kina sa 81.620 registrovanih slučajeva od izbijanja epidemije sada na četvrtom mestu. Ipak, u najmnogoljudnijoj državi na svetu broj aktivnih slučajeva sveden je na 1.863, pa stručnjaci zato smatraju da je epidemija u toj zemlji pod kontrolom.

Najveći broj smrtnih slučajeva evidentiran je u Italiji 13.915, a broj preminulih u toj zemlji još od 20. marta ne pada ispod 500 dnevno. Crni rekord po broju umrlih od posledica koronavirusa u Italiji oboren je 27. marta, kada su predstavnici italijanske Civilne zaštite objavili da je virus tog dana odneo čak 919 života.

STOPA SMRTNOSTI IZNAD PET ODSTO

U poslednjih sedam dana naglo je skočio i broj preminulih u Španiji, koja posle Italije predstavlja drugo najveće žarište koronavirusa u Evropi. Sa prosečno više od 700 smrtnih slučajeva dnevno od 24. marta, Španija je dostigla brojku od 10.348 umrlih. Razloga za zabrinutost ima i Francuska sa 5.387 preminula i 59.105 potvrđenih slučajeva koronavirusa.

Na svetskom nivou, stopa smrtnosti je oko pet odsto u odnosu na ukupan broj registrovanih slučajeva, a od koronavirusa dosad se oporavilo više od 210.000 obolelih, što predstavlja više od petine evidentiranih slučaja zaraze od početka epidemije.

(Tpknews.com/N1)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker