BIĆE PROTERANI: Pohapšeni radnici iz Srbije i BiH u Austriji, radili “na crno”

Finansijska policija grada Graca uhapsila je, posle anonimne dojave, pet radnika bez radne dozvole i sprovela ih u pritvor.

Kako stoji u saopštenju, reč je o dva radnika iz BiH (45 i 49 godina), kao i tri radnika iz Srbije (44, 45, 66 godina).

Navodno, nakon anonimne dojave da na gradilištu rade radnici “na crno”, finansijska policija se uputila na lice mesta, gde je kontrolom utvrdila da radnici iz BiH i Srbije nemaju potrebna dokumenta za rad u Austriji.

Štaviše, nijedan od njih nije imao legalno boravište u Austriji, niti radnu dozvolu. Oni su privedeni na osnovu Zakona o strancima i sprovedeni u pritvor u Gracu. Policija je pokrenula istragu, a radnici će verovatno biti kažnjeni i proterani iz zemlje.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker