SA ČIME ĆETE NA RUSIJU: Američki vojnici se obrukali na putu do Poljske! (VIDEO)

Američki vojnici suočili su se sa “neočekivanim poteškoćama” prilikom prebacivanja oklopne tehnike iz Nemačke u Poljsku, piše “Volstrit džurnal”.

Kako pišu mediji, jedan broj vozila bio je oštećen na putu od nemačke luke Bremerhafen do Poljske. Oni su udarali u mostove koji su bili niži nego što su vojnici očekivali. Pet oklopnih vozila je ostalo u Nemačkoj. Za sada nije pronađen bezbedan način njihovog prebacivanja.

Osim toga, jedan broj američkih tenkova je stigao u Evropu sa ispražnjenim akumulatorima, izjavio je komandant snaga SAD u Evropi general-potpukovnik Ben Hodžis. On je priznao da Vašington ne poseduje dovoljno informacija o infrastrukturi u zemljama NATO-a koje su ranije bile deo Varšavskog pakta i ukazao je na potrebu “obnavljanja uporišta” na istoku Evrope.

SAD u Istočnu Evropu prebacuju 87 tenkova “M1 abrams”, 144 oklopnih vozila “bredli”, 18 samohodnih haubica “M109 paladin” i 4.000 vojnika kao podrška opera.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker