NI ŠAPIĆ, A NI VESIĆ: Gradonačelnik Ljubljane Vučićev kandidat za prvog čoveka Beograda

Približavaju se aprilski izbori i Beograd se pominje kao potencijalno ostvariv plen za opozicione snage. Glasa se za liste, ne za ličnosti, ali neko će na kraju morati da istupi i izrazi otvorenu zainteresovanost za mesto gradonačelnika.

Foto: Logo

U medijima se pominju različita imena iz opozicionih krugova, a vlast i dalje mudro ćuti iako je do glasanja ostalo tek nešto više od dva meseca.

Goran Vesić istražuje Tik Tok i piskara po Instagramu o svojoj ljubavi prema Beogradu nadajući se da će ta emocija biti prepoznata i nagrađena od strane partijskog šefa kako bi konačno mesto zamenika zamenio mestom prvog čoveka prestonice.

Tu je i njegov najoštriji oponent Aleksandar Šapić, višegodišnji predsednik opštine Novi Beograd koji je prošle godine preleteo u redove najmasovnijeg političkog jata. Šapić nikada nije krio da mu je cilj da postane gradonačelnik Beograda, ali je u međuvremenu zbog svoje odluke izgubio mnogobrojnu podršku stanovnika ove najmnogoljudnije opštine.

Malo ko je očekivao da se koplja neće lomiti između ove dvojice kandidata, iako je Šapić u toj trci figurirao kao favorizovani takmičar. Međutim, izgleda da šef ima drugačije planove.

Prema pisanju portala Direktno, gradonačelniku Ljubljane Zoranu Jankoviću predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponudio je da preuzme rukovođenje Beogradom. Ova konstrukcija zvuči zaista neverovatno, ali novinari ovog portala pišu da je informacija “100 odsto tačna”.

“Vučić je još pre nekoliko meseci razgovarao sa Jankovićem i u novembru mesecu o tome obavestio i nesuđenog gradonačelnika Šapića. Janković nije ni prihvatio ni odbio ponudu. Zatražio je rok do kraja januara da razmisli i donese odluku”, piše Direktno.

Isti medij podseća da je Janković rođen u Smederevu od oca Srbina i majke Slovenke, a da je već puna četiri mandata, od 2006. godine, na mestu gradonačelnika Ljubljane.

Janković je pre ulaska u politiku bio na čelu Merkatora, od koga je napravio regionalnog giganta.

Potpredsednica Stranke slobode i pravde, ali i nosilac liste na očekivanim parlamentarnim izborima Marinika Tepić ovakvu najavu prokomentarisala je na Tviteru uz opasku da je Janković “uvozni” kandidat za gradonačelnika.

Ona je podsetila na Jankovićev problem zbog suđenja za utaju poreza, ali i skrenula pažnju koliko poverenje ima Aleksandar Vučić u svojih 700.000 partijskih vojnika.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker