PAO U NEMAČKOJ: Sin legendarnog srpskog košarkašs uhapšen sa “Pink panterima”!

Zvezdan Slavnić (40), sin proslavljenog srpskog košarkaša Zorana Moke Slavnića, ponovo je uhapšen, ali ovog puta kao član zloglasne bande “Pink panteri”.

Zvezdan Slavnić “pao” u Nemačkoj

On i još trojica muškaraca iz Srbije, “pali” su prošlog vikenda u Nemačkoj, a posle pljačke juvelirnice u Austriji iz koje su odneli nakit i satove vredne više od 1,3 miliona evra!

Najveći doprinos akciji austrijske i nemačke policije, dali su pripadnici MUP Srbije, koji su operativno, ali i u ljudstvu pomagali evropskim kolegama.

– Njihovo praćenje i lociranje trajalo je nekoliko dana – navodi izvor “Novosti”, upoznat sa akcijom tri policije. – Pomagali su i ljudi iz Europola i Interpola. Rasvetlili smo svako njihovo kretanje, od pljačke juvelirnice, do “štekova” u Nemačkoj, gde su i uhapšeni.

U toku je utvrđivanje koliko se još zlatara našlo na meti ove četvorke, kao i gde su završili dragocenosti i vredan nakit. Deo, ukraden u austrijskoj juvelirnici je, kako nezvanično saznajemo, pronađen.

Nažalost, Zvezdan Slavnić je stari znanac ne samo srpske, već i policija više evropskih zemalja. Pre četiri godine je izašao sa robije iz KPZ Sremska Mitrovica, gde je proveo skoro tri godine zbog nelegalne trgovine narkoticima. Uhvaćen je da preprodaje više od 150 grama heroina.

Uhapšen je 22. oktobra 2008. zbog sumnje da je kao pripadnik takozvane beogradsko-kruševačke grupe trgovao drogom. Sa njim se tada iza rešetaka našlo još 18 pripadnika ove ekipe, kojoj se na teret stavljalo da je od jula 2007. do 20. oktobra 2008. u Beogradu nabavila 7,3 kilograma heroina, 400 grama kokaina i 200 grama marihuane, i sve to prodala u Kruševcu.

Trgovina narkoticima nije jedini Slavnićev greh. U martu 1998, kao dvadesetogodišnjak u beogradskom klubu “Četiri sobe” na Dorćolu pucao je u Olivera Jovanovića. Navodno, povod je bila svađa oko tadašnje Slavnićeve devojke, pevačice Ksenije Pajčin.

Od zadobijenih povreda Jovanović je preminuo 12 dana kasnije, a Slavnić je uhapšen dve nedelje posle obračuna u stanu prijatelja u Novom Beogradu, u kojem se krio od policijske potere. Osuđen je na devet i po godina, ali mu je kazna, koju je odležao u KPZ Valjevo, amnestijom smanjena na osam godina.

Uhapšen je i 2002. godine, kad je za vreme zatvorskog vikenda udario vlasnika beogradskog restorana “Trag” jer mu nije ostavio slobodan sto.

Prošle godine protiv Slavnića je podneta krivična prijava zbog napada na policajce, ali i uznemiravanje. Njega je komšinica prijavila zbog psa, a kada je zemunska patrola došla da interveniše, napao je i njih. Pretio im je i odbijao da pokaže ličnu kartu.

TPKNEWS/Novosti

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker