NESREĆA NA KOSTOLAČKOM KANALU Jedrilica naletela na dalekovod, otac povređen, od sina ni traga

U nedelju po podne, na Kostolačkom kanalu, u nesreći izazvanoj strujnim udarom na jedrilici, jedna osoba je nestala, a dve su povređene.

Foto: Mapio.net

Za nestalim Đ. M. se i dalje traga, a nesreća se dogodila prilikom uplovljavanja čamca-jedrilice u Kostolački kanal, kada je jarbol plovila, na kojem su se nalazila trojica Beograđana, prišao blizu žica dalekovoda, koji se nalazi iznad kanala, i izazvao strujni udar na plovilu.

Kako nam je rekao direktor bolnice u Požarevcu Danko Nikolić, jedan pacijent je kod njih stigao sa teškim povredama, a drugi sa lakšim.

– Teške povrede zadobio je Đ. M. (71), jer mu je preko 30 odsto tela zahvaćeno opekotinama. Posle ukazane pomoći u našoj bolnici, on je u nedelju uveče hitno prevezen za Beograd na dalje lečenje. Drugi pacijent K. V. (51) zadobio je lakše povrede u predelu potkolenice – rekao je Nikolić.

Kako smo nezvanično saznali, nestali muškarac je sin teško povređenog i za njim se intenzivno traga.

Ova nesreća dogodila se u nedelju u 17:25 sati, a tačni podaci o njenim uzrocima zasad nisu poznati, jer je istraga u toku. Na rasvetljavanju ovog slučaja rade inspektori bezbednosti plovidbe, istražitelji Centra za ispitivanje nesreća u saobraćaju i Lučka kapetanija Veliko Gradište.

(Tpknews.com/Novosti)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close