KURC: Od 1. jula u Austriji zabrana burke i nikabe 150 evra kazne za kršenje propisa!

Ministar spoljnih poslova Austrije Sebastijan Kurc najavio je da zabrana stupa na snagu 1. jula, a kazna za nošenje biće 150 evra.

Niko ne sme da ide po Austriji prekriven, rekao je još ranije Kurc i dodao da su burka i nikab simbol paralelnog društve

“To je, kako smatram, važan signal da u Austriji nema mesta za simbole paralelnog društva. Nema mesta ni za simbole koji su u suprotnosti s ravnopravnošću polova, a burka je takav simbol. U našoj državi, takođe, nema prostora ni mesta da vehabije dele Kuran”, najavio je Kurc još u decembru prošle godine.

Vlasti još razmišljaju da li da žene koje krše zabranu privode u policiju, ali hapsiti ih neće sigurno. Inače, burka je zabranjena u Francuskoj, Belgiji, Holandiji, Španiji i kantonu Tičino u Švicarskoj.

TPKNEWS/rights.no

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker