GRADONAČELNIK I VECKO ČVRSTO OBEĆALI: Svi požarevački penzioneri do kraja meseca dobijaju ugalj!

Penzioneri i invalidi rada protestovali su u ponedeljak ispred zgrade Javne Gradske Kuće u Požarevcu tražeći pomoć lokalne samouprave, jer im nije isporučen uplaćeni ugalj za predstojeću grejnu sezonu.

Foto: Screenshot/Facebook

Reč je o penzionerima sa najnižim primanjima, koji nemaju centralno grejanje, niti pare da ogrev kupe po tržišnim cenama.

Nakon jednosatnog razgovora u kabinetu gradonačelnika Saše Pavlovića, predsednik Protestnog odbora Dobrivoje Obradović saopštio je penzionerima ohrabrujuće vesti.

– Zahvaljujući angažovanju gradonačelnika, narodnog poslanika Veroljuba Arsića i čelnika TE-KO „Kostolac“, uskoro kreće isporuka uglja, možda već do kraja ove sedmice, a završiće se u narednih mesec dana – saopštio je Obradović.

Ugalj je naručilo ukupno 1.620 penzionera, po ceni od 4.600 dinara po toni i on je isplaćen zaključno sa septembrom. Prema rečima Obradovića, uplaćeni novac je na sigurnom, jer se nalazi na računima udruženja penzionera.

(Tpknews.com/S.A.)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker