KRIZNI ŠTAB ODLUČIO: Radno vreme biće produženo do 20 sati (VIDEO)

Nakon sednice Kriznog štaba odlučeno je da se produži rad svih ugostiteljskih objekata, tržnih centara, prodavnica, kao i uslužnih delatnosti, prenose mediji.

Foto: Tanjug

Radno vreme svih objekata biće produženo do 20 časova.

Kafići i restorani će moći da rade duže nego do sada, ali bez muzike, s obzirom na to da je transmisija virusa znano veća kada ljudi pričaju glasnije, opušteniji su i dolazi do lakšeg prenošenja virusa, naveo je dr Branislav Tiodorović nakon sednice.

Ova odluka Štaba je predlog koji će danas biti prosleđen Vladi Srbije, koja bi već tokom dana na sednici mogla ovaj predlog i da usvoji.

To bi značilo da će ovo novo radno vreme moći da se primeni već od sutra.

Ove nove relaksirane mere oročene su do petka, za kada je zakazana nova sednica Kriznog štaba. Očekuje se da bi tada moglo biti jasnije s kakvim merama ćemo dočekati Novu godinu i Božić.

Podsetimo, radno vreme kafića i restorana, tržnih centara, uslužnih delatnosti, poput frizera i kozmetičara, kao i svih prodavnica osim prehrambenih, sada je do 17 časova, a vikendom su svi ti objekti zatovreni.

“Jeste došlo do blagog pada broja novoobolelih, ali samo blagog. Imamo i manji broj ljudi u kovid-bolnicama. Takođe, došlo je i do manjeg broja prvih pregleda u kovid-ambulantama. Od tih brojeva zavisiće i dalje odluke”, rekao je dr Tiodorović.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker