KAKO JE TROŠITE? Prosečna novembarska plata u Braničevskom okrugu 527 evra!

Prosečna novembarska neto plata u Srbiji iznosila je 69.136 dinara, i nominalno je veća za 13,5 posto, a realno za 5,6 procenata nego u istom mesecu 2020, objavio je Republički zavod za statistiku.

Foto: Ilustracija/TPKNEWS

Prosečna bruto zarada po zaposlenom za novembar u Srbiji iznosila je 95.312 dinara, što je rast od 13,2 odsto nominalno, odnosno od 5,3 posto realno. Medijalna neto zarada u Srbiji za novembar iznosila je 51.782 dinara, što znači da je 50 posto zaposlenih ostvarilo zaradu do navedenog iznosa.

U Braničevskom okrugu prosečna neto plata u novembru je bila ispod republičkog proseka i iznosila je 61.673 dinara.

U Požarevcu je prosečna neto plata u novembru iznosila 66.604, dok je Kostolac i dalje iznad proseka po zaradi gde je prosečna neto plata u novembru iznosila 77.932 dinara, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.

U ostalim opštinama Braničevskog okruga, prosečna neto plata u novembru ove godine, odmah iza Požarevca ima opština Žagubica 54.505 dinara, posle sledi opština Kučevo sa prosečnom neto platom od 52.604 dinara, zatim opština Petrovac na Mlavi sa 52.031 dinara, opština Veliko Gradište sa 51.385 dinara, opština Malo Crniće 51.348 dinara, opština Žabari 50.959 dinara, dok je na začelju tabele opet opština Golubac sa prosečnom neto platom u novembru 49.668 dinara.

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Ove prosečne plate se odnose na javni sektor tj na one koje finansiraju poreski obveznici. U našem regionu skoro da i nema privrede, svaka čast izuzecima. Da nema gastarbajtera region bi bio totalno devastiran. Država Srbija kao da je zaboravila ovaj deo Srbije.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker