Mira Marković osuđena na godinu dana zatvora

Nekadašnja predsednica JUL-a osuđena je u Višem sudu u Beogradu na godinu dana zatvora jer je podstrekavala nekadašnjeg sekratara Vlade da dodeli državni stan dadilji unuka.

Mirjana Marković, predsednica JUL-a, osuđena je danas prvostepenom presudom pred Višim sudom u Beogradu na godinu dana zatvora jer je podstrekavala Živku Knežević, nekadašnjeg sekretara Vlade Srbije, da dodeli stan iz državnog fonda Iloni Pešić, dadilji njenog unuka.

Protiv Markovićke, koja nije dostupna srpskim pravosudnim organima, postupak se vodio u odsustvu. Pored nje osuđeni su i Živka Knežević, na 18 meseci kao i Miloš Lončar, bivši direktor “Diposa”, na godinu dana, kojima se na teret stavljala zloupotreba položaja prilikom dodeljivanja stanova u vlasništvu Republike tokom 2000. godine.

(Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker