HAOS U MANČESTERU: Teroristički napad na koncertu Arijane Grande, više od 20 mrtvih, na stotine povređeno! (FOTO/VIDEO)

Tokom koncerta američke pevačice Arijane Grande u Mančesteru odjeknule su dve ekslpozije! Prema prvim izveštajima broj povređenih meri se stotinama, a britanski mediji javljaju i o više od 20 mrtvih! Britanska premijerka Tereza Mej izjavila da je u pitanju “užasan teroristički napad”. Sumnja se na bombaša samoubicu.

https://twitter.com/richard50314909/status/866874012378349569

Dejli mejl javlja da su odjeknule dve eksplozije u kojima je stradalo više od 20 ljudi, a policija Mančestera saopštila je da ima povređenih i žrtava, ne precizirajući broj.

S druge strane, NBC javlja, pozivajući se na bezbednosne izvore, da je u 22.35 po lokalnom vremenu odjeknula jedna eksplozija, te da ima najmanje 19 mrtvih i više od 50 povređenih. Eksplozija se, navodno, dogodila van arene, a nedaleko od metro stanice Viktorija, koja se nalazi u širem pojasu kompleksa koji obuhvata taj objekat. Isti izvor navodi da je najveći broj žrtava najverovantnije uzrokovan stampedom koji je nastao kada je počela da se širi panika.

Uzrok eksplozije u ovom trenutku nije poznat, a očevici navodi više mogućih uzroka – od bombe i pucnjeva, do pucanja balona i pada velikog zvučnika, što unosi dodatnu konfuziju u ovu tragediju.

Ipak, amerfički CBS javalja, pozivajući se na izvore iz lokalnih mančesterskih bolnica, da su povrede koje su lekari sanirali nanete šrapnelima, što navodi na zaključak da je u pitanju bila bomba.

Britanski mediji navode da policija u ovom trenutku slučaj tretira kao potencijalni teroristički napad, odnosno da se sumnja na bombaša samoubicu.

U 2.22 po lokalnom vremnu oglasila se i britanska premijerka Terea Mej, koja je izjavila da je u pitanju “užasan teroristički napad”.

– Radimo na utvrđivanju svih detalja ovog užasnog terorističkog napada. Naše misli su sa žrtvama i njihovim porodicama – rekla je Mejova.

Fanovi su u panici napustili arenu u kojoj je održavan koncert, a na lice mesta stigle su i brojne ekipe hitne pomoć i policije pod punom opremom. Mančesterska arena u trenutku eksplozija primila je 21.000 ljudi koji su došli na koncert.

Policija je obavestila građane da izbegavaju mesto nesreće.

Portparol Arijane Grande kratko je nakon eksplozije izjavio da je pevačica dobro. Koncert je, inače, održan u okviru njene svetske turneje pod nazivom “Opasna žena”.

Dejlil mejl javlja da je 23-godišnja pevačica, kada je saznala za broj žrtava, “pala u histeriju”, te da će njen koncert u londonskoj O2 areni, koji je bio planiran za četvrtak, najverovatnije biti otkazan.

U obližnjem hotelu nalazi se 50 dece koja su u panici koja je nastala izgubili roditelje. Na tviteru je akcija širenja te poruke, ne bi li se porodice ponovo spojile.

Neki od posetilaca koncerta bukvalno su prekriveni krvlju, rekli su očevici ovog događaja, navodeći da se eksplozija dogodila nakon što je Arijana Grande otpevala poslednju pesmu.

– Hiljade ljudi pokušalo je odjednom da pobegne kroz izlaze. Čuli su se vrisci i plač. Celo mesto smrdi na dim i paljevinu – rekao je jedan od svedoka ove tragedije.

Drugi očevidac dao je detaljniji opis eksplozije.

– Koncert je bio završen i svetla su se odmah uključila. Čula se čudna eksplozija. U areni je bilo mnogo balona, ali sam shvatio da nisu oni pukli. Bili smo u parteru i znam da je eksplozija došla iz viših delova arene. Ljudi su počeli da vrište i trče. Sve je u trenutku stalo i okrenuo sam se ka prijatelju rekavši mu da moramo da bežimo. Svi su trčali i vrištali, ali se situacija malo smirila kada smo izašli – rekao je taj očevidac, koji je dodao da je čuo čak šest eksplozija.

– Zvučale su poput jakih pucnjeva – dodao je on.

Treći svedok rekao je da je prvo odjeknula jedna eksplozija, nakon koje su svi krenuli ka srednjem izlazu.

– Nakon dva minuta odjeknula je druga eksplozija. Bila je veoma glasna i svi su počeli da beže. U publici je bilo mnogo dece i porodica – rekao je taj svedok.

Evakuisana je i metro stanica Viktorija koja se nalazi u blizini, a svi polasci vozova su otkazani.

Na lice mesta došla je i antidiverziona ekipa britanske policije, ali i veliki broj mančesterskih taksista, koji će besplatno prevesti kućama posetioce koncerta.

Veliki broj građana i hotela u Mančesteru ponudili su utočište ljudima u nevolji. Akcija se na Tviteru vodi pod heštegom #RoomForManchester, a u istu se uključio i gradonačelnik tog grada Endi Barnam. I Fejsbuk je aktivirao opciju “sejfti ček” za one koji se nalaze u tom gradu, ne bi li svojim bližnjima i prijateljima mogli da jave da su bezbedni.

Ukoliko se ispostavi da je u pitanju terorizam, ovo će biti drugi najsmrtonosniji napad na tlu Velike Britanije. U onom koji se dogodio 2005. godine, kada su četvorica britanskih muslimanski militanata izvršila simultane napade u gradskom prevozu u Londonu, poginule su 52 osobe.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker