USPEH JUNIORSKE REPREZENTACIJE: Jovana, Mia i Dunja plasirale se za Francusku

Teniserka Jovana Grujić (12) iz Požarevca, zajedno sa svojim saigračicama iz juniorske reprezentacije Srbije, izborila je plasman za Ekipni šampionat Evrope, koji se igra u Francuskoj od 9. do 12. avgusta.

Na kvalifikacijama u Galeti, u Rumuniji, Jovana, Mia Ristić i Dunja Marić, predvođene trenerom Branislavom Janković, pobedile su Švajcarsku sa 3:0, Mađarsku sa 2:1, Gruziju sa 3:0 i Rumuniju sa 2:1. Osim ovih država, u kvalifikacijama su se borile i reprezentacije Francuske i Moldavije.

Od početka godine Jovana je osvojila tri turnira koja organizuje Evropska teniska asocijacija. Ukoliko osvoji još tri, naći će se na zvaničnoj listi najboljih juniora Evrope.

Posle osvajanja kupa „Nade 2016“, Jovana je primljena na Tenisku akademiju „Milaš“, da bi se početkom jula ove godine vratila u svoj matični Teniski klub „Požarevac“.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker