SAOPŠTENJE: Zbog netačnih informacija koje je počeo da širi Slobodan Šokorac, predsednik FK Železničar

U Fudbalskom klubu Železničar iz Požarevca situacija je i dalje veoma napeta i turbulentna.

Slobodan Šokorac

Povodom ovakve situacije u klubu saopštenjem za javnost obratio nam se V.D. direktorakluba Miroslav Bošković.

Saopštenje V.D. direktora kluba Miroslava Boškovića prenosim vam u celosti:

“Zbog netačnih informacija koje je počeo da širi Slobodan Šokorac, predsednik FK Železničar, a o mom angažovanju u klubu i moje želje da sa Senadom Marićem 2015. ugasimo FK Železničar dužan sam da dam sledeće saopštenje za javnost:

“Došao sam u FK Železničar 2009. godine na poziv tadašnjeg predsednika FK Železničar pokojnog Milivoja Milijanovića zvanog Kenac, a na preporuku Milorada Radovanovića, sekretara Gradskog fudbalskog saveza Požarevac i Dragiše Jovanovića sekretara Fudbalskog saveza Braničevskog okruga. Moje angažovanje u fudbal svi znaju i o tome ne treba pričati. Dolaskom u FK Železničar odmah sam počeo da radim na poboljšanju uslova, formiranju mlađih selekcija, saradnji sa FK Mladi radnik i na svim drugim organizacionim pitanjima. Sezone 2009/2010. klub se takmičio u zonskom rangu takmičenja FSRZS grupa „Zapad“ po ondašnjem nazivu. Proleća 2010. godine krenulo se sa formiranjem mlađih selekcija koje su formirali Milanče Rajković i Sreten Desivojević koji nisu više među nama, a za trenera je postavljen trener Brajević i na jesen smo se uključili u takmičenje mlađih selekcija FSRZS u rangu kadeta sa generacijom 1994-1995. Nažalost 2010/2011. klub ispada iz zonskog stepena takmičenja i prelazi u okružnu ligu i kadeti prestarevaju za kadete jer treba da se takmiče za omladince. Zbog nerazumevanja dela rukovodstva kluba ta generacija se raspala i iz te generacije samo Petar Stevič i dalje igra za klub. Od jeseni te godine odmah se krenulo sa pripremama sa ciljem da se ekspresno vratimo u zonu, ali ne uspeva u tome opet zbog grešaka u rukovodstvu i ako ne želim nikoga da okrivim. Tada dolazi do raspada rukovodstva i Železničar je bio „obezglavljen“. Tada situaciju spasava tadašnji član uprave, Zoran Dubajić, koji okuplja pored sebe Nenada Petrovića zvanog Gramada, Zorana Gustovarca, Zvonka Zdravkovića i mene. Pošto je tim bio u raspadu krenulo se sa formiranjem tima, ali pošto nas je napustio i trener na čelo stručnog štaba postavljamo dotadašnjeg igrača i trenera mlađih selekcija Zorana Ristića. Zahvaljujući radu i naporu ovih ljudi Železničar se ekspresno vraća u zonski stepen takmičenja sa bodovnom razlikom u odnosu na drugoplasirani tim sa 23 boda. Tad u klub dolazi Senad Marić koji je takođe pomenut da želi da uništi Železničar od strane sadašnjeg predsednika. On preuzima mesto sportskog direktora i uspešno se takmičimo u zonskom stepenu takmičenja gde zauzimamo visoko mesto na tabeli, ali uporedno se radi na saniranju prostorija, izgradnji tribina, završetku terena. Pored dobrih rezultata u zoni i radu na infrastrukturi, ponovo se formiraju mlađe selekcije i uspešno se takmiče. U sezoni 2014/2015. nastavljamo takmičenje u zonskom rangu i onda dolazi do strašnih problema. Senad Marić je na skupštini FK Železičar leta 2014. izabran za predsednika kluba. U jesenjem delu postižemo vrhunske rezultate, a onda u zimskoj pauzi i početkom prolećnog dela prvenstva dolazi do velikog pritiska na Senada Marića i nažalost on na proleće napušta klub. Ne treba govoriti koliko je doprinosa dao Senad Marić na uređenju stadiona, formiranju igračkog kadra, za njegovo vreme nabaljen je traktor koji FK Železničar nikad nije imao koji i danas dobro služi za košenje terena. Najvećim zalaganjem igrača, trenera Zorana Ristića i nas nekoliko koji smo ostali u klubu, FK Železničar uspeva da ostane u zonskom stepenu takmičenja i traži rešenje za novog predsednika. Obaljeni su neki razgovori, ali zbog grešaka određenih ljudi te konsultacije nisu uspele i na kraju zahvaljujući Aleksandru Đokiću i još par ljudi, organizuje se skupština kluba i na čelo kluba dolazi Slobodan Šokorac 28. jula 2015. koji tvrdi da smo Senad Marić i ja hteli da uništimo klub. Dolaskom Slobodana Šokorca i grupe ljudi oko njega, FK Železničar za jednu godinu ispada dva ranga. Odmah odustaje od takmičenja u zoni, istupa i prelazi administrativno u okružnu ligu gde te iste godine ispada iz okružne lige i ispada u međuopštinsku ligu što po oceni celokupne fudbalske javnosti Požarevca klub ne zaslužuje. Sledeće godine kroz baraž uspeva da se vrati u okružnu ligu i u jesenjem delu 2017/2018. završava na poslednjem mestu. U zimskoj pauzi dolazi legenda Požarevca, Zoran Miletić i uz pomoć njegovih saradnika uspeva da renovira tim i okupi igrače iz Požarevca, jer za vreme Slobodana Šokorca dovođeni su igrači iz Beograda i sa strane sumnjivog kvaliteta, a najmanje je igrača bilo iz Požarevca i velikim naporom u prolećnem delu obezbeđuje opstanak u ligi. Na molbu Zorana Miletića ja se leta 2018. vraćam u FK Železničar, a i da je tačno da sam 2015. hteo da uništim klub, ja se posle 3 godine ne bih ni vraćao. Odmah počinjem da radim i prvi zadatak mi je bio formiranje mlađih selekcija i za kratko vreme smo formirali pionire, petliće, pretpetliće i osnovnu grupu. Sada u FK Železničar rade 3 trenera sa mlađim selekcijama i trener golmana. Pionirska selekcija se odmah uključila u okružni stepen takmičenja i ubedljivo osvojila prvo mesto i plasirala se u viši rang. Za 3 godine vladavine Slobodana Šokorca i ljudi oko njega došlo je do propadanja prostorija, rušenja plafona, uništavanja kancelarija. Ja sam sa svojim saradnicima odmah po vraćanju u klub krenuo na posao i uradio sledeće… Nabavljene su stolice za tribine zahvaljujući Sportskom centru Požarevac kao i Gradskom veću Grada Požarevca i postavljene su na tribine koje je Senad Marić izgradio, a „hteo je da uništi klub“, ograđen je stadion, urađen je novi sistem za zalivanje terena i sređene su prostorije i sve to ljudi koji dolaze na stadion vrlo dobro znaju. Posle godinu dana dolazi do redovne skupštine FK Železničar i tu dolazi do mešanja najvećeg zla fudbala i FK Železničar Aleksandra Đokić koji je kumovao dolasku nesposobnog rukovodstva 2015. godine, a sada se opet meša u izborni proces, prave se velike greške, nameštaju se delegati kako bi Slobodan Šokorac pobedio što se i desilo na Petrovdan 12. jula 2019. godine. Pomenuti Aleksandar Đokić u zadnjih 10 godina i mojih 7 godina u klubu, nikada nije ništa pomogao klubu, a voleo je da se meša u rad kluba iako je niko i ništa u klubu, a sve to mirno gleda Miomir Ilić, legenda FK Železničara koje sve te poteze odobrava i to mi nije jasno, a sam Miomir Ilić nikada za vreme mandata kao gradonačelnik Požarevca, nikada nije ni na koji način pomogao FK Železničar iako je on legenda kluba, a pomagao je kad je bio direktor Dunav-Morave. Kada sam već pomenuo Aleksandra Đokića, dužan sam da kažem da mi je svojevremeno njegov blizak saradnik koji nažalost nije više među živima rekao sledeće: „Zapamti da je toliko sujetan da ne voli uspeh Železničara jer za vreme njegovog mandata kao predsednik kluba Železničar je za 4 godine ispao 3 ranga niže“. Takođe prilikom izborne skupštine kluba rekao je jednom delegatu „Znam da Šokorac nije za predsednika, ali je dobar da se kontroliše“ To je i dokazao jer je odmah ubrzo vršen pritisak na Šokorca da ustupi stadion FK Železničar na korišćenje FK RSK iz Rabrova za treninge kao da je naš stadion gradska utrina samo da bi bio veliki kod svog prijatelja gazde FK RSK Rabrovo ne vodeći računa kakve bi to posledice bile po teren i gde bi trenirale naše selekcije i tada je Šokorcu rekao „Ja sam te doveo (što je i istina), ja ću i da te smenim“, kao da mu je to dedovina. Takođe u vezi njegove ispravnosti u radu moram da kažem da je kao načelnik Braničevskog upravnog okruga zaposlio čoveka u okrug koji je uzeo otpremninu u jednoj državnoj firmi i kao takav nije mogao da se zaposli u državnoj službi. On je našao neku rupu u zakonu, zaposlio čoveka koji je u drugoj državnoj firmi uzeo otpremninu i koji je bio pred penzijom i na taj način uzeo hleb iz ustiju nekom mladom školovanom kadru diplomiranom pravniku za šta treba stručnog znanja za to radno mesto. Ono što nikako nije jasno je to da je nesposobno rukovodstvo 2016. trebalo da proslavi 70 godina postojanja kluba, jer je klub osnovan 1946. a rukovodstvo se nije setilo, nije znalo ili nije htelo da proslavi jedan redak i lep jubilej. 2017. u februaru mesecu dolazi do zloupotrebe službenog položaja rukovodstva FK Železničar tj. Slobodana Šokorca predsednika i sekretara Novice Stankovića jer usaglašavajući Statut kluba sa Zakonom o sportu vršeći izmene i dopune to vrše bez odluke organa koji je za to zadužen, a to je skupština kluba. Falsifikuju dokument, šalju ga u APR i čine krivično delo za šta će se pobrinuti organi koji su za to zaduženi. Kada je reč o Novici Stankoviću, zvanom Selja, treba reći da je on čovek koji svaki posao u Železničaru predstavlja u prvom licu („Ja sam isplatio, ja sam napravio, ja sam naručio…“)…kao da mu je to dedovina što nije tačno jer on sve to pripisuje sebi što drugi čine. To je čovek koji ne želi uspeh FK Železničar, voli da klub tavori u rangovima koji klubu ne pripadaju iz njemu poznatih razloga. Voli da se za sve pita i da kontroliše što u nekim ranijim vremenima nije mogao, a kod Šokorca može, pa tako i zakida momcima za plate kao i ekonomu za što ga niko u klubu i ne voli u šta sam se uverio više puta kao i moji saradnici. U pripremi skupštine FK Železničar bio je na čelu odbora za pripremu skupštine kao predsednik odobora u kojem smo članovi bili Rujević Vladan i ja i on je pristao da pod pritsikom Slobodana Šokorca i Aleksandra Đokića potpiše dokument da je odbor radio ilegalno, a on je predsedavao tim odborom i sve što smo radili radili smo svi zajedno u vezi pripreme skupštine i formiranja delegata i svega što je potrebno. Izvršio je izdaju, pljunuo sam na svoj rad kao predsednik odbora i onda potpisao dokument da je odbor na čijem je on čelu nelegalan. Toliko o njemu i vi procenite da li takav čovek treba da bude u FK Železničar. On koristi priliku i Šokorčevo neznanje u fudbal da mešetari po klubu tako da mu se ne može ući u trag. Mislim da ljudima koji su ostali u klubu najveći teret oko organizovanja svega predstavlja on jer zadnjih mesec dana pred početak prvenstva je vršio opstrukciju na svaki mogući način kako bi dokazao Šokorcu da klub bez njega ne može da funkcioniše što nije tačno.

Levo Miroslav Boškov, desno Senad Marić

Poštovani ljubitelji sporta, fudbala, FK Železničar, ovo je rezime rada u zadnjih 10 godina i svi ljudi koji prate Železničar znaju šta se događalo, ali osećao sam potrebu da se ovim saopštenjem obratim sportskoj javnosti Požarevca, a i šire, da insinuacije o tome da smo Senad Marić i ja hteli da uništimo FK Železničar nisu istinite, a sportska javnost dobro zna ko je koliko učinio za Želju u prethodnih 10 godina i ko je koliko doprineo. Srdačno vas pozdravljam, a mom Železničaru želim uspeha u radu, a nadam se da će veoma brzo doći ljudi koji če da učine sve da ovo nesposobno rukovodstvo ode sa stadiona i da klub preuzmu ljudi koji vole Železničar i imaju snage i volje da vrate klub gde pripada i da za 2 godine proslave 75 godina kluba jer nesposobno rukovodstvo 70 godina kluba nije obeležilo, a ne verujem ni da će se 75 godina obeležiti jer to ove ne interesuje”.

Sportski pozdrav,
Miroslav Bošković

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker