DIMITRIJEVIĆ PODNOSI OSTAVKU: Sledi preseljenje JKP “Vodovod i Kanalizacija” iz požarevačkog hotela Hilton

Aleksandar Dimitrijević, podnosi ostavku, sledi preseljenje Javnog preduzeća Vodovod i kanalizacija iz požarevačkog hotela Hilton, koje je u vlasništvu javnog izvršitelja Marka Nikolića.

Zgrada i direktor JKP “Vodovod i Kanalizacija” Požarevac, Aleksandar Dimitrijević

Nakon izricanja javne mere o preporuci razrešenja direktora požarevačkog “Vodovoda” od strane agencije za borbu protiv korupcije, kako saznaje TPKNEWS iz izvora bliskih ovom javnom preduzeću, direktor Aleksandar Dimitrijević, podnosi ostavku u toku naredne nedelje, kako bi izbegao svoju smenu pred skušptinskim odbornicima.

S obzirom da već neko vreme, iz prostorija “Vodovoda”, ne izbija služba za suzbijanje korupcije i kriminala posebnog odeljenja u Kraljevu, gde su već sakupljeni određeni materijalni dokazi za hapšenje i krivično gonjenje direktora Aleksandra Dimitrijevića, kao i izvršnog direktora i šefa pravne službe ovog preduzeća, zbog raznih malverzacija u vidu fiktivnog angažovanja mehanizacije jednog privatnog preduzeća iz Požarevca, a potom izvlačenja novca iz tog angažovanja, nameštanje određenih javnih nabavki u kojima se javio samo jedan ponuđač koji, iako nije ispunjavao propisane uslove konkursnom dokumentacijom, ipak je potpisan ugovor sa tim ponuđačem.

Boravak direktora Dimitrijevića u požarevačkom Hiltonu se polako bliži kraju, kako saznajemo, gradonačelnik Požarevca, Saša Pavlovi će najkasnije do maja meseca naredne godine sa svojim odbornicima doneti skupštinsku odluku o preseljenu službi JKP “Vodovod i Kanalizacija” Požarevac, u prostorije koje grad ovih dana kupuje rebalansom budžeta, i ustupiti ih na korišćenje bez nadoknade, kako bi se sprečila dalja pljačka narodnog i gradskog budžeta.

Pretpostavka je da će, novi-budući direktor JKP “Vodovod i Kanalizacija” Požarevac, Miloš Kukolj, koji će, koliko toliko sanirati dosadašnju štetu ovom preduzeću, svojim znanjem i stručnošću, u novim prostorijama imati možda manji direktorsko-konferencijski sto od sadašnjeg.

(Tpknews.com/M.M.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker