SENZACIJA U PETROVCU NA MLAVI! Građani širom opštine potpisuju listu Bosancu! (FOTO)

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković raspisala je u sredu lokalne izbore za 26. april ove godine, a odmah nakon toga, izborna trka u Petrovcu na Mlavi se zahuktava.

Foto: TPKNEWS

Kako TPK NEWS saznaje, u igri će biti četiri liste, naprednjaci, socijalisti, Vlaška stranka „Most“ i Grupa građana SOP – Spasimo opštinu Petrovac.

Juče, u nedelju 8. marta, u Velikom Laolu, rodnom mestu Nebojše Vlajića Bosanca, jednog od organizatora pomenute grupe građana SOP bilo je organizovano prikupljanje potpisa.

Po svemu sudeći, ova novoosnovana Grupa građana po broju potpisa nije još uvek sustigla svoje najveće rivale na predstojećim izborima, naprednjake i socijaliste, međutim, u tendenciji je da vrlo brzo pređe u vođstvo.

Foto: TPKNEWS

Naime, kako saznajemo, 280 ljudi je u toku jučerašnjeg dana u Velikom Laolu potpisalo podršku listi grupe građana SOP, dok je još oko 140 ljudi vraćeno jer je vreme predviđeno za prikupljanje potpisa isteklo.

Naš izvor navodi da ovo neće biti konačan broj Laolaca koji će potpisati jer je već u pripremi još oko 200 potpisnika, samo u ovom selu.

Sa druge strane saznajemo da je grupi građana SOP – Spasimo opštinu Petrovac u njihovoj kancelariji u centru Petrovca na Mlavi, u TC „Stig“ u pešačkoj zoni, još oko 200 ljudi potpisalo podršku listi i da je interesovanje ogromno.

Foto: TPKNEWS

Naš izvor još navodi da među organizatorima grupe građana ima pravnika, lekara, privatnih preduzetnika i ljudi ostalih profila i da velika većina njih nikada nije bila ni na kakvim izbornim listama do sada i nije se bavila politikom što može predstavljati pravo osveženje na političkoj sceni u opštini Petrovac na Mlavi i verovatnu pobedu na lokalnim izborima.

Kako TPKNEWS saznaje, Grupa građana SOP – Spasimo opštinu Petrovac, narednih dana ima u planu ciljano prikupljanje potpisa po selima u okolini Petrovca pa se može očekivati da u veoma kratkom roku prikupe potrebnih 1500 potpisa koliko je potrebno za podnošenje pune liste od 50 kandidata.

Foto: TPKNEWS

Ukoliko se ovako nastavi, vrlo je verovatno da Grupa građana SOP – Spasimo opštinu Petrovac prva preda svoju izbornu listu i tako iza sebe ostavi ostale pretendente na odborničke klupe u Skupštini opštine Petrovac na Mlavi.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker