UHAPŠENI SRBI U ITALIJI I NEMAČKOJ: Iz vile italijanskog bogataša ukrali zlato i automobile

Svetozar Damnjanović (33) uhapšen je u Rotenburgu zbog učešća u pljački vile poznatog italijanskog preduzetnika koja se dogodila 13. oktobra 2013. Njegovi saučesnici Živan Todorović (39), Mija Živković (34), Siniša Orsos (30) i Saša Bošković (21) uhapšeni su ranije.

Foto: Gazette

Kako prenose italijanski mediji, banda je u vilu upala naoružana pištoljima i štapovima i ispalila više hitaca.
– Nasilni kriminalci ukrali su veću količinu zlata i automobil koji su iskoristili za bekstvo – navodi se u medijima.

Nakon nekog vremena, italijanska policija je uz pomoć vanrednih patrola uspela da presretne veći deo bande.
– Pokušavali su da pobegnu u Srbiju u dva luksuzna automobila. Lisice su stavljene na ruke Đorđu Manganu (30), koji je navodno bio logistička podrška grupi pljačkaša, i on se trenutno nalazi u kućnom pritvoru – prenose mediji.

Međutim, najveće muke zadao je Damnjanović. Nakon opsežne istrage ispostavilo se da je on napustio Italiju.
– Nakon praćenja mobilnog signala on je identifikovan u Nemačkoj. Na osnovu evropskog naloga za hapšenje, nemačka policija uhapsila je Damnjanovića i preksinoć ga izručila Italiji po zahtevu koji je ova država uputila – pišu italijanski mediji i dodaju da se Damnjanović trenutno nalazi u zatvoru u Rimu.

Inače, policija je uspela da rasvetli i niz razbojništava koja su se desila između avgusta i oktobra 2013, a za koja postoji opravdanja sumnja da ih je počinio Živan Todorović.

TPKNEWS/Agencije

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker