DO DALJNJEG: Zbog epidemije gripa zabranjene posete u požarevačkoj bolnici!

Posete pacijentima u požarevačkoj bolnici, zabranjene su zbog prijavljene epidemije gipa, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

Zbog pojačanja aktivnosti virusa u opštoj populaciji i veće bezbednosti pacijenata od strane nadležnih službi i epidemiologa, preporučeno je odlaganje poseta počevši od danas do daljnjeg.

Epidemija gripa prijavljena je u Braničevskom okrugu, gde je na osnovu podataka Zavoda za javno zdravlje Požarevac registrovano 1. 575 obolelih osoba. Naime, prijava epidemije ne znači i proglašenje epidemije, te da proglašenje epidemije na nivou Srbije radi Ministarstvo zdravlja na preporuku Instituta “Batut”.

Kako nam je objasnila epidemiolog požarevačkog ZZJZ, epidemija je prijavljena danas Institutu “Batut”, a proglašenje ide kada je epidemija od većeg epidemiološkog i javno-zdravstvenog značaja. Tada epidemiju proglašava Ministarstvo zdravlja na predlog Instituta “Batut”.

TPKNEWS/ZZJZ

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker