SNEG PARALISAO SAD I KANADU: Najmanje 40 mrtvih, u Japanu 17 stradalo u snežnim padavinama (VIDEO)

Najmanje 40 osoba nastradalo je u jakom zimskom nevremenu koje je pogodilo SAD i Kanadu.

Foto: Screenshot

Zvaničnici su saopštili da su 34 osobe nastradale širom SAD, a najteže je pogođen grad Bafalo u državi Njujork, gde je živote izgubilo 12 ljudi, objavio je BBC.

Četiri osobe poginule su u Kanadi kada se autobus prevrnuo na zaleđenom putu u blizini grada Merit, u zapadnoj provinciji Britanske Kolumbije.

Zimska oluja bez presedana pogodila je Severnu Ameriku na prostoru od Kanade na severu do Rio Grandea na jugu. Meteorolozi su najavili da će oluja popustiti u narednih nekoliko dana, ali savet ostaje da se izbegavaju putovanja, osim ako nisu neophodna.

Manje od 200.000 domaćinstava bilo je bez struje u nedelju popodne, što je značajno manji broj u odnosu na 1,7 miliona koliko je bilo bez struje u subotu, objavio je AP. Hiljade letova je otkazano, sprečavajući mnoge da stignu do svojih porodica za Božić.

Najviše stradalih zbog snežne oluje je u Bafalu – 12, a poginulih ima i u Vermontu, Ohaju, Misuriju, Viskonsinu, Kanzasu i Koloradu. Temperature u Južnoj Floridi su pale tako nisko da su se iguane smrzle i padale sa drveća. Zapadna američka država Montana je najteže pogođena hladnoćom sa temperaturom koja je pala na – 45 stepeni.

U Kanadi, olujom su najteže pogođene provincije Ontario i Kvebek. U Kvebeku gotovo 120.000 domaćinstava u nedelju je bilo bez struje.

REKORDNE SNEŽNE PADAVINE U JAPANU – 17 MRTVIH

Rekordne snežne padavine u mnogim delovima Japana odnele su živote 17 ljudi, više od 90 osoba je povređeno, a stotine domaćinstava ostalo je bez struje, saopštila je Agencija za borbu protiv požara i katastrofa Japana (FDMA).

Od prošle nedelje sneg obilno pada pre svega u severnim delovima Japana, uzrokujući velike zastoje na auto-putevima i kašnjenja dostave.

Do subote, 24. decembra zimsko nevreme odnelo je 11 života, prenosi Rojters.

Božićni vikend je doneo još veću količinu snega, a broj mrtvih porastao je na 17, dok su povređene 93 osobe. Mnogi od povređenih su pali sa krovova tokom čišćenja snega ili se sneg obrušio na njih sa krovova zgrada, navodi FDMA.

Na severu zemlje je u jednom trenutku zbog obilnih padavina oko 20.000 domaćinstava ostalo bez struje, ali zahvaljujući brzoj reakciji nadležnih službi, snabdevanje električnom energijom je obnovljeno istog dana u većini oblasti.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker