AUSTRIJA GASI ULIČNA SVETLA: “Zaključavanje”, uz policijski čas tokom noći zbog lopova i psihopata?

Energetske kriza zahvatila je Austriju, pa su tako i opštine počele da “gase” ulična osvetljenja.
Opština Fuš, u regionu Pincgau, ukinula je osvetljenje ulica tokom noći, piše dnevnik “Salcburger nahrihten”.

Foto: EPA/Martin Divisek

Tokom zime, međutim, najavljuju da će ulično osvetljenje ponovo uključivati od 5:30 pošto je tada još mrak, a ljudi kreću na posao. Tom merom, smatra gradonačelnik Hanes Šerntaner, svaka lampa radiće za čak oko 2.000 sati godišnje manje.

Gašenje uličine rasvete doneće veliku uštedu opštini jer je, sa više od 26.000 kilovat sati godišnje, upravo ulična rasveta najveća stavka potrošnje posle pumpi na bazenu. Da bi se uštedelo još energije opština je odlučila i da pređe na LED ulično osvetljenje.

I Beč je već doneo odluku za zimu, pa tako ove godine neće biti božićnog osvetljenja centralne bečke ulice Ring. Na trgu Rathausplac ostaje božićno osvetljenje, ali će se ono uključiti tek kada padne mrak, a ne kao do sada u sumrak.

Međutim, gašenje uličine rasvete donosi i novi problem, jer mrkli mrak je idealna scena za lopove i psihopate. Da bi sprečili potencijalne krađe i napade, Austrijska vlada, verovatno, će odlučiti da sprovede “zaključavanje”, uz policijski čas tokom noći?

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker