GLUMAČKE SVEČANOSTI U POŽAREVCU: Anica Dobra dvostruka glumica večeri

Za pobednika prve takmičarske večeri na Glumačkim svečanostima “Milivoje Živanović”, i stručni žiri i žiri publike proglasio je Anicu Dobru, za ulogu Milice Njegovan u predstavi “Korešpodencija” Zvezdara teatra.

Foto: Centar za kulturu Požarevac

Prema izboru selektora Milivoja Mlađenovića, do kraja festivala publika će videti još četiri predstave: “Moja ti” – Atelje 212, “Anika i njena vremena” – koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada i BEO ART-a, “Kad bi Sombor bio Holivud” – Narodno pozorište Sombor i “Ožalošćena porodica” – Narodno pozorište Beograd.

O ukupnom pobedniku festivala, kojem će pripasti statueta Milivoja Živanovića (1900-1976) i 150.000 dinara, odlučivaće žiri u sastavu Mira Banjac, Ana Sofrenović i Miroslav Radonjić. Završne večeri, u čast pobednika, Beogradsko dramsko pozorište izvešće predstavu “Crna kutija” Ane Đorđević, u režiji Andreja Nosova.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker