HAOS U SLOVENIJI: Ulični rat u Ljubljani zbog ekstremnih korona mera, povređeni policajci (VIDEO)

Na Trgu Republike u Ljubljani sinoć se okupilo oko 8000 građana koji su protestvovali protiv novih izrazito restriktivnih uvedenih korona mera u Sloveniji.

Prizori iz Ljubljane/Foto: Screenshot N1 Slovenija

Okupljeni građani na Trgu Republike u Ljubljani, kritikovali su vladu, skandirali da podnese ostavku, a dva sata nakon početka protesta zapalili su baklje i počeli da ih bacaju na parlament Slovenije.

Pre protesta organizatori su pozvali na mirno okupljanje, ali dogodio se incident kada je jedan od učesnika bacio flašu na jednog od policajaca koji su obezbeđivali skup i promašio, nakon čega su učesnici protesta zapalili baklje i počeli da ih bacaju na zgradu skupštine.

Kada se masa približila skupštini i počela da baca baklje, policija je odgovorila suzavcem i rasturila grupu. Mnogi učesnici protesta su tada pobegli, ali su i policija i okupljeni nastavili da bacaju baklje i suzavac.

Policija je gađana i kamenicama, flašama i pirotehnikom. Pojedinci su zasuli kamenjem parkirano policijsko vozilo, a na Kongresnom trgu su zapaljene kante za smeće.

Tokom sukoba nad Ljubljanom je kružio policijski helikopter. Posle devet časova uveče učesnici protesta u gradu su se rasturili u manje grupe, a Ministar unutrašnjih poslova Aleš Hojc nije hteo da komentariše situaciju.

Policija u Ljubljani potvrdila je da ima privedenih, ali nije još poznato koliko. Među policajcima ima i povređenih.

(Tpknews.com/Agencije)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker