OTKRIVEN IDENTITET PIJANOG VOZAČA: Turčin Alsin (35) ubio Šabana Šaulića i Mirsada Kerića (FOTO)

Turčin Alsin Levent (35) je vozač koji je izazvao stravičnu saobraćajnu nesreću u Nemačkoj u kojoj su poginuli Šaban Šaulić (67) i njegov dugogodišnji prijatelj i muzičar Mirsad Kerić (43), a povređen Šaulićev kum Slobodan Stojadinović, saznaju “Novosti”.

Foto: Facebook

Vozač se vodi kao uhapšen, ali nije u zatvoru, već se nalazi u bolnici zbog zadobijenih povreda, u kojoj je pod stalnom prismotrom policije, otkriva izvor koji poseduje zvanične informacije iz policije. Navodno, bio je i pod dejstvom alkohola.

Generalni konzulat Republike Srbije u Dizeldorfu nema zvanične informacije da se postupak obdukcije pokreće zbog konkretnih sumnji u uzrok smrti tragično preminulog pevača Šabana Šaulića.

– Nama je rečeno da je obdukcija uobičajena procedura i da je državni tužilac uvek u mogućnosti da samostalno odluči da li će da izda nalog za takav postupak – kaže za “Novosti” generalni konzul u Dizeldorfu Branislava Perin Jarić.

– Njegovo mišljenje je bilo da treba da se uradi obdukcija i onda su sve ustanove sa policijom dalje usmerene ka tome. Doktori su nas obavestili da su oni u obavezi da predaju telo Pogrebnom institutu, gde će se taj postupak obaviti. Mi još nemamo izveštaj tužioca, dobićemo ga – objasnila je Branislava Perin Jarić.

Alsin Levent/ Printskrin: Facebook

Ona naglašava da nije uobičajeno da dođe do takvih poseta u obdukcionom postupku, ali da je tužilac izašao u susret, da je ispoštovano sve što je obećao, kao i da je porodica veoma zahvalna zbog takvog odnosa.

Prema nalogu državnog tužioca posmrtni ostaci su iz bolnice u utorak ujutro prebačeni u Pogrebni institut, gde će u četvrtak biti obavljena obdukcija.

– Obudkciju će obaviti tim iz Minstera, kako je naložio tužilac – objašnjava Perin Jarić. – Uobičajeno taj postupak traje oko tri sata, a onda sledi prikupljanje dokumentacije za dalji transport posmrtnih ostataka u Srbiju, koje obavlja Generalni konzulat sa nemačkim institucijama. Kada dobijemo tzv. pasoš za umrlog i ostale potrebne papire, onda se zajedno sa porodicom odlučuje kada će telo biti dopremljeno u zemlju -.

Foto: Screenshot/westfalen-blatt.de

Može se očekivati da će i taj deo procedure biti gotov u četvrtak, jer je potrebno nekoliko sati da se sakupi dokumentacija.

Šabanovo telo bi trebalo da posle sutrašnje obdukcije, avionom Vlade Republike Srbije bude prebačeno u Beograd, odakle će ga preuzeti nadležne službe i transportovati u kapelu na Novom groblju. Sahrana kralja narodne muzike Šabana Šaulića biće najverovatnije u ponedeljak.

(Tpknews.com/Novosti.rs)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker