OVDE NEŠTO DEBELO “SMRDI”: Šta to krije predsednik SO Kučevo Branko Kecman?

Sve je veće nepoverenje građana u lokalnu samoupravu Opštine Kučevo i njene institucije što je alarm za zabrinutost društva u kojem živimo. Siromaštvo, korupcija, velika nezaposlenost i nesigurnost na radnim mestima koja su mahom u javnom sektoru i zavisna od nabeđenih političara opštine Kučevo, povezuje ih sa kriminalom u politici, sa nelegalno stečenim kapitalom koji toleriše politika, sa nepoverenjem u sve društvene institucije ove opštine.

Branko Kecman predsednik SO Kučevo i Snežana Gržobić Pavlović/Foto: Privatna arhiva

Čini nam se da su odbornici Skupštine opštine Kučevo postali ljudi bez kičme, bez stava i ličnog dostojanstva, koji su zbog položaja, posla ili neke privilegije spremni da istrpe sve, da se dodvoravaju i laskaju mnogo gorima od njih, da donose odluke koje nisu u interesu građana, i na kraju potvrđuju da više veruju Janoševiću, Rajčiću, Kecmanu, Mikiću i Petroviću nego svojim očima i ušima. Kad ih čovek posmatra kako sa blagim telećim pogledom i potpunim odsustvom znanja i informacija o sadržini sednica, njihov je jedini cilj da pruže podršku predsedniku Skupštine opštine Kučevo Branku Kecmanu kome je na predhodno održanom hotelskom sastanku unapred naređeno šta treba da radi. U takvoj atmosferi bez vladavine prava nema demokratskog društva i slobodnih građana. Ne shvatajući da nosioci prava na vladavinu smo svi mi pojedinačno jer je u srži poštovanje naših prava, svakog od nas pojedinačno i svih nas zajedno. Bez vladavine prava moć izvršne opštinske vlasti je toliko velika da bi po ovome svako od nas mogao bez razloga i obrazloženja da bude kažnjen ili zatvoren. Od vladavine prava zavisi kako funkcioniše opština i kako se njome rukovodi.

Koliko bahatosti i vređanja ljudskog dostojanstva proizlazi iz redova vladajuće opštinske garniture u Kučevu mogli smo da se uverimo u odgovoru na odborničko pitanje Snežane Gržobić Pavlović od strane predsednika Skupštine opštine Kučevo Branka Kecmana koji je pljunuo u lice i obmanuo sve odbornike i građane opštine Kučevo zatečene tog famoznog 17. avgusta 2020. u prepodnevnim časovima na ulicama Kučeva, dana kada je izvršen direktan udarac demokratiji čime je urušen pravni poredak Republike Srbije i stvorena ogromna sumnja u institucije države.

Na odborničko pitanje odbornice Snežane Gržobić Pavlović, upućeno predsedniku Skupštine opštine Kučevo Branku Kecmanu u kojem je zahtevala da se razjasni ko je angažovao profesionalno obezbeđenje u vreme održavanja konstitutivne sednice Skupštine opštine Kučevo održane 17. avgusta 2020. kako glasi tačan naziv tog obezbeđenja i koliko su plaćene njihove usluge?

U odgovovoru na odborničko pitanje Snežane Gržobić Pavlović, odbornici u Skupštini opštine Kučevo, Branko Kecman je u pisanoj formi odgovorio da “niko iz Opštinske uprave niti iz Skupštinskih službi nije angažovao nikakvo obezbeđenje u vreme održavanja konstitutivne sednice Skupštine opštine Kučevo, u Svečanoj sali SO Kučevo prilikom konstitutivne i prve radne sednice bili su prisutni samo novoizabrani odbornici i članovi skupštinskih službi i nije ih obezbeđivalo nikakvo fizičko-tehničko obezbeđenje”. Na pitanje koliko su plaćene usluge angažovanja fizičko-tehničkog obezbeđenja nije mu bilo jasno da li se pitanje odnosi na fizičko-tehničko obezbeđenje ili na imaginarnu osobu? U svakom slućaju prema raspoloživoj dokumentaciji koja se nalazi u Opštinskoj upravi, nisu plaćene nikakve usluge te vrste.

Ono što kobajagi “nisu videli” odbornici Novica Janošević, Branko Kecman, Sanja Vukojević, Ivan Rajčić, Nenad Mikić, član veća Miloš Petrović, sekretar Skupštine opštine Kučevo Dragan Miloradović i njegov sin Nikola Miloradović videli su građani opštine Kučevo koji su se tog 17. avgusta 2020. godine zatekli na ulicama Kučeva kada su se pojavili odbornici u pratnji privatnog obezbeđenja bez obeležija preduzeća kome pripadaju, nezvanično predvođeno pojedinim članovima Bataljona vojne policije specijalnih namena „Kobre“ koji su u čitavom procesu učestvovali privatno kao što su omogućili i garderobu sa natpisom pomenute jedinice. Za to vreme nijedan policijski službenik nije bio na ulicama grada. Što mogu posvedičiti i snimci sa gradskih kamera, kao i video nadzori iz raznih objekata poput banki, prodavnica i kioska koji se nalaze u neposrednoj blizini putanje odbornika.

Iz prostorija stranke koja se nalazila u blizini Autobuske stanice 19 odbornika Srpske napredne stranke i 5 odbornika Socijalističke partije Srbije u pratnji privatnog obezbeđenja sastavljeno od krupnih kratko podšišanih momaka, uniformisanih u crnim majicama na kojima je pisalo belim slovima “Kobre” sprovelo je odbornike do zgrade Opštine Kučevo, i zajedno sa njima ušli su u Skupštinski hol. Rad Uprave je potpuno obustavljen kao i pristup fizičkim licima zgradi.

Svakom normalnom čoveku bi odgovor predsednika Skupštine opštine Kučevo Branka Kecmana bio jako sumnjiv zašto je odbornici Snežani Gržobić Pavlović odgovorio da nije bilo fizičko-tehničkog obezbeđenja kad su svi videli da ga je bilo? Šta to krije Branko Kecman? Čije je to obezbeđenje? Ko su ti nepoznati ljudi? Čiji je bio interes da se angažuje obezbeđenje i ko ga je platio? Da li je to ponovo na delu sprega politike i kriminala? Mnogi kučevljani naslućuju da su pojedini članovi obezbeđenja bili Belivukovi vojnici mafijaško-političkog klana koji trenutno trese Srbiju?

Na ova pitanja se moraju dati odgovori kao i odgovor na zahtev odbornice Snežane Gržobić Pavlović da se dostavi audio snimak konstitutivne sednice Skupštine opštine Kučevo zbog ozbiljne sumnje u legalnost sednice, falsifikovanja odluka i zapisnika.

U radu sednice je učestvovao i kontraverzni naprednjački uništitelj Kučeva, Novica Janošević kome je mandat odbornika verifikovan i glasao je za sve odluke koje su donete na konstitutivnoj i prvoj radnoj sednici. Po automatizmu njemu je još tada trebalo da prestane mandat na mestu predsednika Nacionalnog saveta Vlaha. Očigledno je da su članovi Nacionalnog saveta Vlaha zatajili u konstataciji da je Novici Janoševiću prestao mandat. Svima ostaje nejasno zašto državni organi ćute na sve ove nepravilnosti i očito bezakonje?

Dakle, sud i tužilaštvo ne mogu biti servis koji pruža usluge samo jednoj strani. Drugo, i sud i tužilaštvo štite slobode i prava građana, ustavnost i zakonitost. Građani su podneli krivične prijave tužilaštvu koje iz nepoznatih razloga ćuti. Šta je sa policijom, da li je ona o svojim saznanjima obavestila tužilaštvo. Da li je legitimisala ta nepoznata uniformisana lica? Činjenica je da građani u ovom slučaju mogu do pravde doći samo silom ali sila nije rešenje. Silom bi se svrstali u red onih koji su na vlast došli silom. Mnogo je pitanja na koja nema odgovora. Šta je sa odborničkim uverenjima koja ni do danas nisu podeljena svim odbornicima? Da li je kažnjen advokat Dragan Miloradović zbog nezakonitog iznošenja odborničkih uverenja iz kase načelnika Opštinske uprave? Zašto je Mica Lukić Radenković zadnjeg radnog dana u nedelji donela odluku o promeni datuma održavanja konstitutivne sednice? Zašto tu odluku nije predala na pisarnici opštine Kučevo? Da li je ona imala ovlašćenja da promeni odluku? Da li je tačno da je u vreme promene odluke Mica Lukić Radenković bila u kovid bolnici Požarevac gde nije bilo bolničkih poseta? Zašto 19 odbornika nije pozvano na toj sednici?

Po svemu sudeći u ovome nešto debelo “smrdi”. Bez vladavine prava nema demokratskog društva slobodnih građana, a vladavine prava bez institucija, međutim nije dovoljno samo postojanje institucija već da one efikasno rade svoj posao zbog kojeg su osnovane.

Mesečna primanja Branka Kecmana od 120.000 dinara na funkciji predsednika Skupštine opštine Kučevo, članstvo u raznim plaćenim komisijama, mesto direktora vrtića “Lane” za njegovu suprugu i skoro besplatno stanovanje u Lovačkom domu su garant da će on nastavati sa obmanjivanjem onih koji su glasali za njega. Privatni interesi Branka Kecmana su evidentno iznad interesa građana koji ga svakog meseca plaćaju da bi sprovodio njihove interese a ne interese raznoraznih tajkunskih kontraverznih biznismena.

Popularnost Srpske napredne stranke u Kučevu je na najnižem nivou od njenog postojanja, građani su blizu odluke o početku građanske neposlušnosti sa namerom da zajedno počnu da rade na rešavanju zajedničkog problema, i da je uzimanje stvari u svoje ruke najlogičnija stvar kada institucije zakažu.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

46 Komentari

 1. Ha, ha, srbija se raspada sa lokala, ovo dno je splet radikalno-julske-bagre koja kučevom (2004) vlada posle ubistva NAJVEĆEG ZORANA našeg (2003) i njihovog likovanja. Ovaj narod je slep, obmanut medijskom torturom i ne vidi gde ovo vodi. Šteta, moglo je bolje, (još 1989 a možda i 1986 kad je prvi diktić zavladao). Mladi su glupi i neobavešteni o svemu, prodaju se u bescen je,….

  1. Bravo za komentar,tačno tako. Ovi ološi koji su na vlasti slavili su te 2003-će ubitstvo čoveka koji je hteo da promeni Srbiju na bolje

 2. Da živ čovek prosto ne veruje šta se sve dešava u ovoj državi u dvadeset i prvom veku. Da li neko postoji koji je merodavan da sve ovo preispita, jer ovo sve je stoposto apsolutno tačno. Gde nam je predsednik države koji se pita za sve da nam lepo objasni da li je sve ovo moralo da bude tako i zašto?

 3. Poznajem lično ovog Branka Kecmana,bio je delegat na fudbalskim utakmicama,mislim da ima završenu samo srednju školu,ne mogu da verujem da je dogurao do predsednika skupštine.

 4. Sve odluke,zapisnici sa sednica Opstinskog veca i Skupstine opstine su falsifikovani.Milogorac Perisic preko svojih direktora nastavlja da daje otkaze neposlusnima.Ovih dana je preko svog pasenoga Radenka Jovicica direktora osnovne skole u Kucevu koga Milogorac postavio pocetkom februara,oterao sa posla 3 nastavnika.Od 17.avgusta 2020. pa do danas je u Kucevu preko 100 ljudi izgubilo posao.

 5. To vam je SNS politika,angažuj ćelavce pa uzmi vlast na silu,ove odbornike ne želim ni da komentarišem to su ljudi bez stava i karaktera.

 6. Da bi bio član SNS moraš da budeš ljigavac, poltron, loš čovek a da glasaš za takvu stranku moraš biti praznoglavac.

 7. Kecmane da li se sećaš kada si sa žutima slavio neku pirovu pobedu u parohijskom domu u Neresnica i kada onako u popriličnom pripitom stanju cele noći naručivao pesmu ” ne može nam niko ništa” Tada si bio žut a šta si sada? Bruko i sramota za ovu opštinu. Nisi bre ništa korisno u tvom životu uradio ni za sebe a kamoli za ovaj narod

 8. Ako policija i tužilaštvo ne ispitaju ovaj očigledni kriminal u Kučevu kad padne ova kriminalna vlast sve ih treba postaviti na optuženičkoj klupi

 9. OVAKVA VLAST U AUSTRIJI BI BILA UKAPSENA U ROKU OD POLA SATA. DA NIJE VAS IZ TPK NEWS MI KOJI ZIVIMO VAN SRBIJE NE BI ZNALI STA SE DESAVA U NASEM REGIONU. CESTITAM VAM NA OBJEKTIVNOSTI I VELIKO POZDRAV IZ LINCA. SAMO TAKO NASTAVITE. OVAKO PISU U AUSTRIJI ZATO SMO MI OVDE A NE TAMO.

  1. Naši ljudi u Austriji ne mogu da smisle Vučića,prosto ne verujemo koliko čovek može da laže.Izaći ćemo na izbore i glasaćemo protiv njega!

 10. Vucic je znao sta se desava u Kucevu a nije nista preduzeo. Mafijaska vlast se hvalila kako iza njih stoji brat predsednika Vucica. Kako vise da verujem Vucicu. Koordinator SNS Jokic je bio jedan od organizatora. Glisic je takodje sve znao. Hvala ali takva vlast ne moze da vlada u Kucevu jer saradjuju sa kriminalcima. Policija, tuzilastvo i sud nisu nezavisni Bec rade po nalogu kriminalaca. Da nije tako ovi bi bili odavno uhapseni

 11. Vrlo je moguće da su u Kučevu bili Belivukovi ljudi ako ne i sam Belivuk. Licno sam jeo burek kod Jarca preko puta opstine kad su za susednim stolom sedeli ljudi u crnim majicama koji su bili istetovirani i pricali crnogorskim dijalektom

 12. Opštinari nas prave budalama. Svi smo videli obezbeđenje u crnim majicama. Presvlačili se u dvorištu kod mog komšije Ace Karatiste. Na funkcij predsednika skupštine Kecman ne bi smeo toliko da laže

 13. Bas tako, sta to krije Branko Kecman kad smo gledali njegovu izjavu za tv Branicevo gde je govorio jedno a u zapisniku stoji drugo. Nedelju dana je na YouTube kanalu stojala njegova izjava koja je posle izbrisana.

 14. Odluke skupštine su falsifikovane 100 posto, to zna cela opština. Opasan kriminal se desio u Kučevu a država ne reaguje

 15. Po meni ovde su najveći krivci policija i tužilaštvo jer su statični. Desio se opasan kriminal a oni ćute. Znači da sarađuju sa kriminalcima i sve ih treba procesuirati!

 16. KECMAN IDE U CRKVU I PEVA SA POPOVIMA! SRAM GA BILO, KAKO MU NIJE SRAMOTA DA SE UOPŠTE POJAVLJUJE MEĐ NAROD POSLE ŠTETE KOJI JE NANEO KUČEVU

 17. Institucije u Kucevu je Aco Perisic koji se pita za sve. Ko ce da dobije temder, ko ce da radi a ko ne, ko ce da bude predsednik i direktor. Covek javno kaze da je Kucevo njegovo. Verovatno je on angazaovao to obezbedjenje i daj Boze da nisu stvarno Belivukovi ljudi. Mislim da je vlast u Kucevu drzavni projekat kao i svuda po Srbiji. Sprega kriminala i Sns politike je u velikoj ekspanziji.

 18. Pravdo eve me! Milosevic je bio suvo zlato u odnosu na ove sto su sad! DIKTATURA GORA NEGO LI U SEVERNOJ KOREJI!!! ALO bre ljudi osvestite se!!! Dokle da vam oduzimaju prava!!! Dokle bre vise ovo!!! DOLE VLADA DOLE VUCIC!!!

 19. Do tančina ste sve opisali bas kako je bilo. Bravo za vas! Nek ceo svet zna da Kucevom vladaju mafijasi iz Bosne i Crne Gore! Kako ce slatko da odgovaraju kad im ode Vucic sa vlasti koji je najveci krivac sto se tolko namnozili

 20. Vučić kontroliše apsolutno sve institucije,sudstvo,policiju,sportske klubove… diktator je najgore vrste gori je od
  Čaušeskua.

 21. Hteli mi da priznamo ili ne iza ove vlasti stoji Vučić i njegovi kriminalci. Znam ženu koji je pisala pismo Vučiću, opisala je sve i predstavila se imenom i prezimenom. Takođe je pismo bilo preporučeno sa povratnicim. Odgovor na to pismo nema ni danas. Ne treba od Vučića ništa očekivati, tako misli 90 posto građana u Kučevu. Jedina prilika da kriminalci odgovaraju je smena Vučića jer on im je zaštita. Policija, tužilaštvo i sud postoji samo za običan svet a ne za kriminalce, to smo videli na ovom primeru.

 22. Достојевски је рекао “Кад човек изгуби слободу, он губи и достојанство! А шта је човек без слободе и достојанства, него пас” Нашим Кучевом влада Црногорац Александар Перишић а сви ми смо његови таоци. Треба да напустимо Кучево па нека Перишић, Јаношевић, Кецман, Микић и Рајчић владају сами себи. Ситуација у Кучеву је катастрофална, никад гора. Народ и одборници се више не питају ништа. Измишљају се неки инфраструктурни пројекти који су небитни за грађане само да би се украо новац. Посао раде неке мале непознате фирме. Знам да ће доћи дан када ће сви они одговарати за криминал који су учинили

 23. I sam Kecman se verovatno kaje što se udružio sa ovim kriminalcima što bi rekao naš narod “dala baba dinar da uđe u kolo a sad bi dala dva da izađe” ali ne sme jadan!

 24. Jadno nam Kučevo. Sećam se, čini mi se ne tako davno, Kučevo je bilo mirno mesto, lep gradić, puno ljudi, puno dece, gradilo se radilo jednom rečju puno entuzijazma. Kučevo je u to vreme imalo preko 3000 proizvodnih radnika, 3 srednje škole, koje su bile veoma poznate, među najjače u regionu. U Kučevu su funkcionisale sve institucije, bilo je puno pravnika, ekonomista, inženjera, lekara, profesora, tehničara i da ne nabrajam dalje. Danas, danas ima slinavog Janošević a i još nekoliko polupismenih oko njega koji bukvalno su uništili sve. Za sve ovo najveću krivicu snosi Zoran Mikelić koji je stvorio Janoševića.

 25. Momke u crnim majicama smo svi videli. Išli su uporedo sa odbornicima. Bilo ih je oko 15. Neki kažu i 30. Jezivo i strašno je bilo gledati te ljude. Nisu iz Kučeva. Čuli smo od ljudi iz opštine da je sednica bila zakazana za 21. avgust a pola odbornika se pokupilo u ponedeljak i održalo tu sednicu. Tačno da su Mica Lukić i njen muž bili u karantinu zbog korone. Nema takav scenario ni u filmovima. Njihov vođa je Aca Karatista i on se hvali svojim prijateljima kako je Kučevo njegovo a da iza njega stoji Andrej Vučić. Zato ćutite i gledajte vaša posla jer je to mafija i niko im ništa ne može.

 26. Zaposlili se familijarno, ništa ne rade a narod ih plaća. Mogu da kriju dokumentaciju, da je falsifikuju kad se policija i tužilaštvo zavukli u mišije rupe ni glavu ne smeju da promole. Kad smenimo Vučića i uspostavimo pravnu državu svi tužioci koji nisu radili svoj posao biće PROCESUIRANI pred zakonom.

 27. Nek dođu tužioci u Kučevo po informacije. Svaki građanin na ulici će potvrditi da je ovo tačno sve što ste napisali u tekstu

 28. Vucic zna sta se desilo u Kucevu a Darko Glisic je cak i podrzavao sve to. Ne bude li Vucic pohapsio kriminalce iz Kučeva nema mu nista od pobede u Kucevu. Narod celo vreme glasa za Vucica jer stalno prica kako ce da se obracuna sa kriminalcima a njegov koordinator Jokic ih je pomocu paravojnih formacija i brojne nepravilnosti postavio na vlast. Vucic neka se odluci izmedju naroda i kriminalaca. Sa njima nece da vlada Jos dugo

 29. Evo citam da je u mnogim opštinama na isti način postavljena vlast. Počeli su još 2016. Džabe izbori, džabe sve jer i da pobediš na izborima Vučić i Glišić šalju kriminalce u crnim džipovima i ko sme da se uspostavi njima. Jedino nas dragi Bog može spasiti od ovih kriminalcaca i niko drugi.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker