TRAŽE RAZGOVOR SA VUČIĆEM: Stočari izlaze na ulicu 12. maja u Beogradu

Proizvođači mleka i uzgajivači stoke u Srbiji najavili su da će zbog problema u poljoprivredi i otkazivanja otkupa mleka pojedinih mlekara, protestovati 12. maja u Beogradu ispred Predsedništva sa zahtevom da razgovaraju sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem. Početak protesta najavljen je za 14 časova.

Ilustracija

Više mlekara u Srbiji juče je otkazalo otkup mleka, a samo je deo njih uspeo molbama i vezama da ugovori otkup sa drugim mlekarama.

Predsednik Udruženja proizvođača mleka Mačvanskog okruga Goran Vasić rekao je da su pojedine mlekare otkazale otkup mleka od proizvođača u okolini Uba i da su molbama uspeli da za deo njih ugovore otkup kod Zlatiborske mlekare, da ga ne bi svi prosuli.

– Tražimo isključivo razgovor sa Vučićem čija je reč poslednja, jer vedri i oblači. Dosadašnji pregovori sa prestavnicima Ministarstva poljoprivrede nisu urodili plodom, tamo nema stručnih ljudi za mlekarstvo – rekao je Vasić.

On je rekao da su proizvođači mleka juče i danas odbili dva poziva, premijerke Ane Brnabić za razgovor jer je na ranijim “mahala” problemom sa Kosovom.

– Šta to znači, da li da proizvođači mleka treba da propadnu zbog tog problema sa Kosovom, pa da uvozimo mleko iz Holandije. Pokušavali smo da budemo apolitični, a ako i Vučić kaže da je nemoćan da nam pomogne, udružićemo se sa ‘crnim đavolom’ protiv ove vlasti – rekao je Vasić.

Dodao je da od Vučića očekuje da ne bude nemoćan u zaštiti domaće tržište i da ne može ništa da se uradi da bi se smanjio uvoz mleka i sireva po 2,5 evra po kilogramu i smanjile ogromne marže u trgovini.

On je rekao da dnevno proizvede 2.000 litara mleka, da ga prodaje po 60 dinara po litru i da je cena u decembru 2022. i delom u januaru ove godine bila prihvatljiva, a da je od tada gubitak po litru oko deset dinara.

– Ako se ugasi proizvodnja mleka, koja je kičma poljoprivrede, ostaće nam samo autoputevi – rekao je Vasić.

Vlasnica farme krava iz okoline Uba Mira Marjanović rekla je da su proizvođači iz tog kraja prodavali mleko po ceni od 38 do 60 dinara po litru, a da je deo njih, kojima je otkazan otkup, uspeo da raznim vezama, ugovori otkup sa Zlatiborskom mlekarom.

– Novi kupac je ponudio otkup mleka po ceni od 40 do 45 dinara i hvala mu i na tome jer smo potpuno propali. Nikad gore nije bilo – rekla je Marjanović.

(Tpknews.com/Mediji)

5 Komentari

  1. Necemo valjda opet juriti mleko, ja uzivam svako vece u solji hladnog mleka, a preko dana pijem dosta preciscene vode iz Nobel uredjaja, a i ujutro mi bas prija hladno mleko…

  2. Dobra ideja, tako treba. Ja bih još posavetovao stočare, da 26. maja izađu sa poljoprivrednom mehanizacijom i blokiraju sve puteve koji vode u Beograd. Čisto da vidimo, koliko će ljudi Vučić imati na svom mitingu, kada prisiljeni i ucenjeni ljudi, budu sprečeni da dođu u Beograd.

  3. Bolje da traže njegovu smenu jer ih je on svojim neznanjem doveo u ovu situaciju. Gospodo seljaci blokirajte puteve 26.maja i pokažite diktatoru šta mislite o njemu i njegovoj lopovskoj stranci.

  4. Voli brate naš narod da sluša bajke. Umesto da ga oteraju jer ih je upropastio kao i sve ostalo oni bi da slušaju njegove bajke.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker