DO JUČE HVALJEN, DANAS NA METI: Kakav narod takva i kučevačka “praseća brigada”

Kakav narod takva i najveća stranka u opštini Kučevo. Do juče hvaljeni predsednik Saveta mesne zajednice Duboka Ljubomir Rajić već danas na meti onih na čijoj listi je bio izabran za predsednika Saveta mesne zajednice.

Ljubomir Rajić/Foto: Facebook

Doduše pre izbora i sami članovi Srpske napredne stranke zajedno sa meštanima sela Duboka su se čudili otkud Rajić na listi SNS-a za izbor u Savet Mesne zajednice Duboka kada je on pre toga bio ljuti opozicionar Grupe građana i član Demokratske stranke?

Naime, kako smo pročitali iz saopštenja koje je objavljeno na zvaničnoj Fejsbuk stranici, Opštinski odbor Srpske napredne stranke Kučevo u četvrtak, 10. avgusta je najoštrije osudio fizički i verbalni napad na odbornika Srpske napredne stranke Ivana Lezića iz Duboke od strane Ljubomira Rajića.

Aktuelni predsednik Saveta mesne zajednice Duboka Ljubomir Rajić je pozvan da momentalno podnese ostavku zato što je pokazao da je nedostojan da vrši ovu funkciju, a nadležni organi su pozvani da reaguju u skladu sa zakonima Republike Srbije.

Screenshot

VIŠE VERZIJA SUKOBA

Prva verzija je da sukob tinja od ranije. Naime, odbornik u Skupštini opštine Kučevo Ivan Lezić je zamerio predsedniku MZ Duboka Ljubomiru Rajiću da je delovao kontraproduktivno prema malobrojnim članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke koji nisu želeli da putuju za Beograd na Vučićev miting. Druga verzija je da su se posvađali oko deobe preostalog mesa od pečenog bika sa Gulašijade. Treća verzija uzroka incidenta da je Ljubomir Rajić pod pritiskom meštana prilikom posete Gulašijadi “praseće brigade” opštinske vlasti iz Kučeva tražio da mu dostave projekat i informacije o ceni rekonstrukcije asfaltnog puta Lanka – Duboka pošto je u javnost procurela informacija da je sa istim novcem mogao da se asfaltira put Lanka – Radenka?

Ima i četvrta verzija da je Rajić odlučio da napusti naprednjake po nagovoru bivšeg sekretara OOSNS Kučevo Miloša Petrovića Šomija, inače njegovog bliskog prijatelja sa kojim ima zajednički biznis uzgajanje lešnika. Činjenica je da su oboje bili štićenici Aleksandra Perišića koji je po svemu sudeći odlučio da ih “pusti niz vodu”.

Ivan Lezić je lokalni poštar i odbornik u Skupštini opštine Kučevo, od ranije poznat po aferi koju je otkrio CINS u vezi zaključenog fiktivnog ugovoru o delu sa direktorom Centra za kulturu, Zlatanom Zabukovcem na poslovima “čuvara galerije”. Šta će se desiti u narednom periodu videćemo.

Kako saznaje Insajder Mile Sova, Ljubomir Rajić je već u opoziciji, ima većinu u Savetu i ne želi samostalno da ode sa funkcije predsednika, dok Srpska napredna stranka u Mesnoj zajednici Duboka je izgubila svaku moć i skoro je pred gašenjem jer po nezvaničnim informacijama ovu stranku je napustilo više od 2/3 članstva a nije daleko dan kada će članstvo brojati na prstima jedne ruke.

Žalosno je što se vlast međusobno svađa, zbog dugogodišnje loše vođene ekonpmske politike Srpske napredne stranke, selo Duboka jedno od nekada najrazvijenih sela u opštini Kučevo i sa najvećim brojem intelektualaca polako izumire. Osnovna škola je pred gašenjem, mnoge kuće su, kako narod ovde kazuje, zatvorene 11 meseci, samo se povremeno naloži vatra i ožive dvorišta kad u njih dođu bivši vlasnici ili njihovi potomci sa privremenog rada u inostranstvu.

Umesto vrednih i žuljevitih seljačkih ruku, zemlju u najvećem delu seoskih imanja “oru” divlje svinje, lisice i drugi predatori koji opet nemaju šta naći, jer više nema ovaca, kokošiju i drugih domaćih životinja.

(Mole Sova)

21 Komentari

  1. Pricaju po selu da je svadja bila oko deobe pecenog bika. Lezic je sve organizovao a Ljuba je preuzeo zasluge za sebe. Suska se da je Ljuba Lezicu razvalio strasnu samarcinu i sve mu zivo popsovao

  2. Ma Ljuba Truba je najverovatnije odneo meso od bika kod Ace Karatiste u zamrzivač da mu se ulizuje kako ga ne bi smenio iz saveta. Treba Aci meso da hrani fudbalere na pripreme.

  3. Ljuba ne zna gde tera. Promenio sve partije u selu samo njemu da bude dobro. Uzo veliki kredit od banke i doso u selo da se nekako povrati od duga.

  4. Na osnovu svih saznanja, ovde se ne radi o prasećoj već o volovskoj brigadi. Šta će da se izjalovi od ove novoformirane brigade verovatno ćemo čuti u narednim danima kada nadležne institucije završe svoju istragu, a po nalogu opštinskih čelnika.

  5. Напредњачка говеда се потукла око једног печеног бика! Свашта

  6. Možda Ljuba nije uplatio reket milogorcu pa mu ovaj smestio aferu. Znači formira se nova frakcija unutar Srpske lopovske stranke koju očigledno predvode Janošević i Šomi.

  7. Gde si se zaleteo Lezicu na steni bez alata!!?? Ovo sto je Ljuba uradio za nase selo niko nikada nije i nece! Ziv mi bijo prijatelju.

  8. Gebratener Stier am Spieß kommt mir unzivilisiert vor. Wahrscheinlich hat ihnen das Milagarac beigebracht, weil ich einige Fotos von ihm gesehen habe, wie er auf der Straße einen Stier gebraten hat. Es ist nichts anderes als Bauernmode. Sobald dieser Luba ein Favorit der Menschen in Milagarac war, ist er derselbe Müll.

  9. Ljuba je stari demokrata koji je ušao u interesnu grupu pod okrilljem milogorca i ivana nejakog i necastivog. Asfaltiranja se sada rade po drugačijoj tehnologiji finansiranja. Zna se ko treba da podao uradi, republika daje pare bar dva puta vise od najveće moguće cene. I radi se. Ni ni opstina se tu nisza ne pitaju, mogu da se slikaju i pomenu predsednika. Ti sitni lopovluci po manifestacijama su dozvoljeno da se takvi kao ljuba zeka ili coki osete da su bitni. Napredna szranka kao takva je živa sahranjena u opstini kucevo. Niko vise nikom nista ne veruje niti postoji autoritet. Svaki pokret za nazovi stranku morajuda plate, nema bez pata vise ništa . ivan nejaki je i ušao u stranku da je uništi. Uspeo je u tome a dom zdravlja jos nije okrecio. Uspevaju muvasarske pijanke po kaficima i podvodjenje medicinskih sestara. Natalitet je podigao. Bdp je u minusu, budzez je zaduzen, a somi i nole su prebačeni u ilegalu, kao prle i tihi.

  10. Bez obzira sto ne podrzavam Srpsku naprednu stranku nije u redu da neko poput Ljube napadne fizicki bilo koga pa makar to bio i odbornik SNS-a. Ocigledno da Ljuba gleda samo svoje licne interese jer kako se drugacije moze protumaciti to sto on leti od stranke do stranke. Po komentarima vidim da ga pojedinci obozavaju i od njega stvaraju idola sto nije dobro jer stvaraju diktatora koji o svemu odlucuje i veoma je stetan po drustvo. Posebno je opasno sto pojedinci podrzavaju Ljubino nasilje. Zapitajte se sta ce biti sutra kad ovakvi Ljudi dobiju apsulutnu vlast. Razlike izmedju Ljube i Ace Karatiste ne postoji, bahatost, licni interesi i narcisoidnost je zajednicko za oboje. Drzavne institucije treba veoma ozbiljno da se pozabave ovim slucajem.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker