HOROR U SIRAKOVU: Majku i babu psovao, tukao, a onda u njih uperio automatsku pušku

Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu, podnelo je krivičnu prijavu protiv Aleksandra Jovića (33) iz Sirakova, zbog sumnje da je izvršio krivično delo porodično nasilje.

On je predat Višem javnom tužilaštvu, zbog sumnje da je počinio još jedno krivično delo – nelegalno držanje i nošenje vatrenog oružja.

Osumnjičeni je 4. maja, pod uticaj 1.5 promila alkohola u krvi, u porodičnoj kući u Sirakovu, psovao i tukao pesnicama po glavi i telu svoju majku Medinku Jović (49), a onda je vređao i svoju babu Anku Živanović (84) i pretio im ubistvom, uperivši u njih automtsku pušku M 70, koja je imala 14 metaka u okviru.

Kad je shvatio šta je uradio, počeo je da plače, a onda otišao kod rođaka u Ljubinje. Ovaj mu je rekao da ide kući, pa ga je osumnjičeni poslušao i ostavio mu automatsku pušku. Pošto je otišao, rođak je nazvao policiju i predao im automat. Ubrzo je osumnjičeni uhapšen i određeno mu je zadržavanje od 48 časova.

Za porodično nasilje njemu preti kazna do 3 godine, a za nelegalno oružje od 3 do 10 godina zatvora.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close