ZBOG KRIZE U VENECUELI: Početkom marta dizel poskupljuje za 4,5 dinara!

Cene goriva u Srbiji su od početka nedelje u porastu, a u prvim danima marta litar benzina biće skuplji za jedan dinar, a dizel za čak 4,5 dinara, najavljuju u naftnim kompanijama!

Država ovo poskupljenje pravda zbog nemira u Venecueli, i zbog skoka cene barela sirove nafte na berzi poslednje sedmice, koja je uzrokovana time što su zalihe američke nafte porasle upola manje nego što je prognozirano.

Bilo kako bilo da li su Amerikanci takođe krivi što imamo najskuplje gorivo, a najmanje plate, ili da li za to snose odgovornost domaći političari, moramo polako da se naviknemo na to da svako pomeranje cena u svetu utiče i na nas, kako kaže naš dragi predsednik Vučko. I još ako ubuduće bude političkih nestabilnosti, kao što se zaoštrava situacija sa Venecuelom, nije isključeno da u narednih desetak dana ponovo imamo novo poskupljenje.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker