NAGODBA SA KASTRUMOM: Zbog dugovanja hotela “Rudnik”, poklonjen “Buvljak” u Kučevu?!

Selidba šoping centra na otvorenom, popularnog “Buvljaka” u Kučevu, koju je “TPKNEWS” već najavio početkom prošlog meseca, sada je praktično ozvaničena i zapečaćena, s obzirom na to da su članovi opštinske komisije u prisustvu predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića i predsednika SO Kučevo Branka Kecmana pre nekoliko dana izvršili primopredaju parcele sadašnjeg “Buvljaka” u korist Proizvodno-prometnog i uslužnog preduzeća “Kastrum” doo iz Petrovca na Mlavi.

Foto: eKučevo

Predhodno su odbornici na sednici Skupštine opštine Kučevo doneli odluku o poklanjanju parcele “Buvljaka” preduzeću “Kastrum” doo koje se obavezalo da će izgraditi trgovinski objekat i zaposliti 15 radnika na neodređeno vreme.

Još nije odlučeno na kojoj novoj lokaciji će biti “Buvljak” mada sa sigurnošću se već zna da će biti premešten na mestu sadašnje “Stočne pijace” koja u zadnjih godinu dana nije ni funkcionisala zbog korone i desetkovanog stočnog fonda kao i poražavajućeg podatka da se novac iz budžeta umesto u poljoprivredu petostruko više usmerava u nepostojeće sportske klubove, kupovinu pojedinih odbornika i članova njihovih familija, sve u cilju održavanja aktuelne vlasti u Kučevu.

Javnost je bila uskraćena informacije zašto nisu prikupljene ponude javnim oglasom svih zainteresovanih za otvaranje novih radnih mesta na ovoj lokaciji, pre podnošenja zahteva za davanje prethodne saglasnosti za otuđenje građevinskog zemljišta u javnoj svojini bez naknade? Da li je na ovaj način onemogućen da konkuriše veliki trgovinski lanac “Lidl” koji je takođe pokazao interesovanje za otvaranje svog prodajnog objekta u Kučevu? Koliko iznosi  procena Ministarstva finansija – poreske uprave o tržišnoj vrednosti poklonjene katastarske parcele i da li je lokalna samouprva sačinila elaborat o opravdanosti investicije na pomenutoj parceli? Posebno su građani zainteresovani za ekonomsku analizu očekivanih troškova i ekonomsku analizu očekivane koristi od realizacije investicije, kao i analizu očekivanih socijalnih efekata? Zašto je od investitora zatražena bankarska garancija sa rokom važenja na dve godine a ne na pet godina i tri meseca od dana zaključenja ugovora o otuđenju kako je zakonom predviđeno?

Jedino što se zna po rečima predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića i njegovog zamenika Nenada Mikića da će “Kastrum” doo iz Petrovca na Mlavi, zaposliti 15 radnika i izgraditi Super market, u kome će svi pohrliti da pazare samo ne znamo kojim novcem kad u Kučevu skoro da i nema privrede a visina prosečne penzije iznosi 17.000 dinara. Računice pokazuju da je u postojećim trgovinama promet u padu i da postoji opasnost od zatvaranja pojedinih trgovinskih objekata zbog slabe kupovne moći potrošača a samim tim i do gubitka postoječih radnih mesta.

Građanima opštine Kučevo, preduzeće “Kastrum” nije nepoznanica jer u Kučevu posluje već petnaest godina i važi za dobrog snabdevača prehrambenim i tehničkim proizvodima. Počeli su sa dve prehrambene prodavnice i jednom prodavnicom tehničke robe za kuću da bi kasnije zatvorili jednu prehrambenu prodavnicu, navodno zbog lošeg poslovanja. U međuvremenu na ekonomskom polju i jačanju finansijske moći građana nije se ništa značajno promenilo, građani su još siromašniji.

Po varoši se priča da je vlasnik “Kastruma” dobio “Buvljak” kao nadoknadu zbog navodnog dugovanja hotela “Rudnik” prema njemu. Kako bilo da je bilo, za odluku o poklanjanju “Buvljaka” glasali su vladajući odbornici Skupštine opštine Kučevo, uz dva opoziciona glasa protiv.

Slažemo se sa konstatacijom opštinskih čelnika da je zdrava konkurencija i prisustvo više trgovina u Kučevu korisna po potrošače ali samo onda kada građani sebi mogu da priušte više od hleba i mleka. Možda će skorašnjim povećanim platama od 30 posto, Rajčić, Mikić, Kecman, Janošević, Vukojević Petrović, Drikić i ostali iz opštinske vlasti moći sebi da priušte kupovinu u novom Super marketu ali će većina građana iz znatiželje ući i izači sa praznim korpama zbog nemaštine koja ih je zadesila njihovom vladavinom.

Bez namere da uskratimo novog vlasnika dobrodošlice, i poželimo uspešan početak realizacije projekta, verujemo da će sadašnji donosioci odluka u opštini Kučevo uskoro doći pod lupom zakona zbog propusta prilikom legalizacije poklanjanja “Buvljaka” i u skladu sa tim i svim dosadašnjim počinjenim nedelima snositi adekvatne zakonske sankcije.

(Dopisnik Tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

31 Komentari

 1. Tacno tako.Tuzilastvo i policija mogu lako i brzo da provere poslovanje i saradnje hotela vlasnika Ace karatiste i firme Kastrum i videce da je pozadina i pravi razlog poklanjanje opstinske parcele prebijanje duga izmedju hotela i Kastruma.

 2. Ovi sve prodaše i pokloniše za kratko vreme, uskoro će i sopstvene gaće da prodaju jer drugo nemaju šta. Jadno li je Kučevo sa lopovima?

 3. Ovo je najgora vlast u istoriji Kučeva,zašto ovi došljaci u Kučevu poput Kecmana,Mikića,Perišića, Zabukoveca,Petrovića ne poklanjaju svoju imovinu,svoju rasprodali za pare a našu poklanjaju. Katastrofa.

  1. Oni su došli u Kučevo sa najlon kesom u ruci, nije imalo kuče za šta da ih uhvati, a sad imaju čitavo bogatstvo i iz dana u dan samo ga uvećavaju na grbači ovog jadnog i jednog naroda.

 4. Prvo je sagradjeno fudbalsko igralište sa vestackom travom i uzeto pola vasarista. Taj teren koristi samo Aca Karatista za potrebe fudbalera koji dolaze na pripreme u hotel Rudnik. Sad je za svoj dug prema Kastrumu poklonio Buvljak. Zasto nisu mogli svi da konkurisu za taj plac.

 5. Kruži priča po Kučevu i okolini da Novica Janošević okrivljuje postojeću opštinsku vlast zbog toga što su poklonili narodni buvljak. Možda je osetio nešto pa hoće da se na vreme izvuče? Ako je ovo tačno onda je u pravu.

  1. Janošević je najzaslužniji za ovo u Kučevu,uvideo sad da narod ne može da ih smisli pa okrenuo list ne bi li još malo ostao na vlasti,e pa Janoševiću dosta je bilo politički si gotov!

 6. Znači kad isteknu dve godine Kastrum može da proda plac i novosagrađeni objekat drugom za velike paruštine. Gospodo opštinari pa da li ste vi normalni? Zapamtite ničija nije gorela do zore! Odgovara će te za ovu pljačku.

 7. Ma neka nam zatvore buvljak. To nam jedino mesto gde mozemo da se obucemo polovnom robom jer para za kineze i butike nemamo. Icicemo gologuzi i neka nam se smeje ceo svet.

 8. ZNAM U MUNCHEN BAR DESET OT NASIH LJUDI LJUDI KOJI MOGU DA ULAZU U KUCEVO MNOGO VISE OD VIVE. NAMA BI TRAZILI PROCENT DA DAMO A OVOM DALI TA DZABE.

 9. S obzirom sta su sve potpisali, Rajcicu i Kecmanu ne gine robija. Ja bih strpala u zatvor odbornike jer su oni najveci krivci za kradju imovine naroda.

 10. Nema više, dno se otvorilo i usisalo sve normalno, ovaj kriminalni tabor ugasiće život u srbistanu, ako već nije,….

 11. Gledam uveče na ulicama Kučeva nema žive duše. Narod se snuždio, zatvorio u kuću i ćuti. Od dolaska Rajčića, Janoševića i Perišića na vlast u Kučevu sve je zamrlo. Njihovoj pljački očigledno niko ne može da stane na put do promene vrhovnog vođe koji je sve aminovao.

 12. Baš su jadni opštinski vlastodršci! Ko njih više smatra za ljude. Ne bih volela da sam u njihovoj koži kad bude došlo do skore promene vlasti

 13. Znam ovog Kecmana još dok je bio delegat,čovek nije znao ni protokol posle utakmice da sastavi,ali sad odlično poklanja narodnu imovinu. Ako ima pravde penzijske dane će provesti iza rešetaka.

 14. Pljacka sa nivoa Srbije je preneta na lokal. Rukovodece funkcije u opstini su dodeljene ili bolje receno uzurpirane od ljudi koji od skole imaju samo veliki odmor. Vecina njih je sa kriminalnim dosijeom.

 15. Valjda je sada svima jasno zasto je Aca Karatista usao u Srpsku naprednu stranku? Hvalio se po gradu da iza njega stoji Andrej Vucic i da moze da radi sta pozeli. Zato kad vam sadasnji odbornici dodju ponovo na vrata po siguran glas, oterajte ih u P.M. sa vaših vrata. Ovo nije vlast za koju su gradjani Kuceva glasali niti ih neko podrzava u njihovoj pljacki koja nema granice

 16. E, moje lepo Kučevo, šta si dočekalo, čemu si se ponajmanje nadali, da sa tvojom imovinom raspolažu pijani Kecman, Rajčić i mnogi drugi. Stidi se što uopšte i postojiš, jer napred navedeni uništiše ti dušu, uništiše sve što su generacije i generacije stekle godinama.

 17. Doktor Ivan Rajčić se pravi naivan kao nije on ništa kriv i ne pita se za ništa ali svakog prvog u mesecu prima ogromnu platurinu samo zato što izigrava predsednika. Njegovim dolaskom na čelo opštine počela je rasprodaja i poklanjanje imovine naroda Kučeva. Kad bude pala ova vlast, dgovaraće za svaki kvadrat koji je otuđio a sa njim i pravobranioci i tužioci koji nisu radili svoj posao.

 18. Каструм односно Вива из Петровца је никакав послодавац, плата минималац а ради се од јутра до сутра са само два дана слободно у месецу.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker