NEKO OVDE OPASNO LAŽE: Vučiću, pa gde je nestalo 1.400.000 glasača?

Plan je da preko 4.200.000 ljudi vakcinišemo, što je negde oko 81-82 odsto punoletnih koji realno žive u Srbiji – rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Screenshot YouTube

Međutim, onda se postavlja pitanje kako je pred poslednje izbore punoletnih birača u Srbiji bilo 6.584.376, jer je u pitanju razlika od 1.4 miliona glasača?

Naime, Republička izborna komisija na čelu sa predsednikom Vladimirom Dimitrijevićem 19. juna saopštila je da u Srbiji ima 6.584.376 punoletnih birača, što je potvrđeno i na dan izbora, 21. juna.

Međutim, ono što prilično zabrinjava je što je razlika između brojke koju je u subotu saopštio predsednik Srbije Aleksandar Vučić i u junu predsednik RIK Vladimir Dimitrijević, ni manje ni više nego 1.4 miliona.

– Kakav autogol: Ako se vakciniše 4,2 miliona stanovnika to je 81-82% od punoletnih koji trenutno žive u Srbiji. Dakle u Srbiji je 5,12-5,18 miliona punoletnih. 19.6.2020 predsednik RIK, Vladimir Dimitrijević potpisao: 6,584,376 birača. Razlika 1,4 miliona glasača – jedan je od komentara na Twitteru.

Ono što je još interesantno i što nije promaklo tviterašima je izjava i ministra finansija Siniše Malog, koji je u vreme vanrednog stanja rekao da se za državnu pomoć prijavilo 6.200.000 građana, a ako je u Srbiji kao što kaže predsednik nešto više od 5 miliona, kako je onda pomoć isplaćena 6.200.000 građana?

– Taman sekti lepo legne 140 miliončića evrića – jedan je od komentara.

(Tpknews.com/Direktno)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker