TOTALNI KOLAPS U PRIJEPOLJU: Zbog blokade malinarana na magistrali kilometarske kolone, nervozni vozači započeli tuče, u samom gradu je totalni kolaps (VIDEO)

U Prijepolju, gde malinari od prekjuče drže blokiranu magistralu prema Crnoj Gori, vozače, kojima treba po nekoliko sati da bi prošli kroz ovaj grad, polako izdaje strpljenje, a u samom gradu je totalni kolaps.

Foto: Facebook

Na Ivanjskom mostu, preko koga vodi alternativni pravac kroz Prijepolje iz Crne Gore, juče kasno popodne došlo je to tuče između nekoliko nervoznih vozača. Do manjeg verbalnog sukoba, zbog koga nije intervenisla policija, došlo je posle gužve u saobraćaju, odnosno pošto je u opštem metežu na Ivanjskom mostu neko pokušao “preko reda” da se ubaci ispred automobila koji je išao ispred njega.

Na centralnim prijepoljskim ulicama, kojima se zbog blokade usmerava saobraćaj, je potpuni haos, pošto su grad zakrčili kamioni, šleperi, putnički automobili. Sa obe strane barikade, na kojoj su noć dočekali oko 500 malinara, kolone su duge i po više kilometara, a pojedinim kamiondžijama trebalo je i po četiri sata da prođu kroz Prijepolje.

Jednom od putnika koji je čekao u koloni iz pravca crnogorske granice sinoć je pozlilo zbog čega je morala intervenisati hitna pomoć čija ekipa se teškom mukom probila kroz zakrčene prijepoljske ulice. Malinari su prekinuli štrajk. Na trideset sekundi kako bi prošla kola hitne pomoći.

Blokada magistrale uslovila je juče i odlaganje utakmice Zlatiborske okružne lige između Jasena iz Brodareva i Poleta iz Rasne. Zbog zastoja u saobraćaju gostujuća ekipa i sudije nisu stigli na vreme u Brodarevo zbog čega je početak najpre pomeren za sat vremena, ali je kasnije ovaj deo prijepoljske opštine pogodilo nevreme zbog kog meč nije ni odigran.

U odnosu na popodnevne sate broj malinara koji dežuraju na barikadi kod Vladičanskog dvora u toku noći se udvostručio. I dalje ne popuštaju u svom zahtevu da otkupna cena ovogodišnjeg roda mora biti 180 dinara. Kako je najavljeno, danas će im se na protestu pridružiti voćari iz 13 opština zapadne Srbije koji bi organizovano trebalo da stignu u Prijepolje.

(TPKNEWS/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker