VUČIĆ UHVAĆEN U LAŽI: Koliko zaista traje porodiljsko u Nemačkoj? (VIDEO)

Da bi povećala natalitet, Nemačka je uvela Zakon po kome majke i očevi mogu da uzmu do 14 meseci plaćenog porodiljskog bolovanja. Kao, majka možete ostati kući tri godine.

vucic-nis-porodilje

Majka isto tako ima pravo na obaveznih šest nedelja bolovanja pre porođaja i osam nedelja posle.

Za prevremeno rođene bebice i blizance, ovaj period se produžuje na 12 nedelja. Za to vreme, ona dobija celu platu. Ono što je interesantno jeste i činjenica da i nezaposleni roditelji u Nemačkoj imaju pravo na naknadu od 300 evra za vreme “porodiljskog odsustva”.

Nemačke vlasti na sve načine pokušavaju da povećaju natalitet i podstiču parove koji odluče da imaju decu. Zbog toga uvode sve fleksibilniju politiku porodiljskog odsustva – mame i tate mogu da uzmu 14 meseci porodiljskog.

A koliko traje porodiljsko u Srbiji?

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker