JKP „DUNAV VELIKO GRADIŠTE“: Voda i u selu Kumane zabranjena za piće i pripremu hrane

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost

JKP „Dunav Veliko Gradište“ obaveštava da se strogo zabranjuje upotreba vode za piće i pripremu hrane u naselju Kumane.

Shodno Rešenju Ministarstva zdravlja – Odseka za sanitarni nadzor Požarevac, od 21. februara 2018. godine, zabranjuje se korisnicima seoskog vodovoda naselja Kumane da koriste vodu iz seoskog vodovoda za piće i pripremu hrane zbog toga što nije zdravstveno bezbedna.

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove, da se voda može koristiti za piće. Do tada, meštani Kumana snabdevaće se kupovnom, flaširanom vodom za piće.

(JKP „Dunav Veliko Gradište“)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker