SKUPŠTINA DONELA ODLUKU: Evo koliko će koštati boravišna taksa na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi

Na poslednjoj sednici Skupštine opštine Petrovac na Mlavi, doneta je Odluka o visini godišnjeg iznosa boravišne takse.

Foto: Centar Petrovca na Mlavi

Na sednici Skupštine opštine Petrovac na Mlavi, a na osnovu Uredbe o uslovima i načinu utvrđivanja visine godišnjeg iznosa boravišne takse za fizičko lice koje pruža ugostiteljske usluge smeštaja u objektima domaće radinosti i seoskom turističkom domaćinstvu, kao i način i rokovi plaćanja i Zakona o ugostiteljstvu, doneta je Odluka o boravišnoj taksi, koja je stupila na snagu dana 29. novembra 2019. godine, i s tim u vezi Opštinska uprava opštine Petrovac na Mlavi daje sledeće obaveštenje:

“Sva fizička lica koja pružaju usluge smeštaja u objektima domaće radinosti (kuća, apartman i soba) i seoskom turističkom domaćinstvu, u objektima smeštajnih kapaciteta do ukupno 30 individualnih ležajeva i u objektu seoskog turističkog domaćinstva na otvorenom u privremeno postavljenoj opremi za kampovanje do ukupno 20 kamp parcela, u obavezi su da podnesu zahtev za kategorizaciju ugostiteljskog objekta. Obrazac zahteva i sva dodatna objašnjenja mogu se dobiti u kancelariji broj 6 Opštinske uprave opštine Petrovac na Mlavi, Ulica Srpskih vladara 165.”

Na osnovu podnetog zahteva, podnosiocima će biti izdato rešenje o kategorizaciji ugostiteljskog objekta.

Odluku o boravišnoj taksi možete pogledati ili preuzeti OVDE.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker